| Denny a întrebat:

Cum se face ca de ceva timp am doar cosmaruri?
Mentionez ca in ultimul timp nu am mai vazut filme de groaza si seara nu mananc chestii greu de digerat. Uneori cosmarurile astea ma sperie, sunt cu adevatat oribile! De cele mai multe ori sunt urmarita pentru a fi ucisa. Ba chiar am visat de cateva ori ca am fost omorata. Ce as putea sa fac sa scap de ele?

7 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Poate esti stresata, nu te odihnesti destul, te gandesti la lucruri urate.Incearca sa nu te culci prea tarziu seara, gandeste-te la lucruri frumoase inainte sa adormi si intra pe acest site : http://www.medicina-naturista.ro/......istit.html

| PuяpℓeMusic a răspuns:

thinking
Daca ai cosmaruri de ce vrei sa citesti povesti de groaza?laughing

| TropicalSun a răspuns:

1big grinormi cu o lampa aprinsa, cu lumina slaba. Poate te vei simti mai in sigurantawinking.
2:Ai auzit de...Meloterapie? Adormi cu televizorul deschis, pe un program de muzica, care sa-ti induca vise frumoasehappy.
3big grinaca ai un pet... ce mai astepti? dormi cu el.Eu am motanel si e foarte safe!
4:Foarte putin probabil sa ai un acvariu incorporat in perete(eu amhee heesi e super! Acesta are lumina si ai 2# avantaje! Ai si pet si lumina!

Crede-ma, eu am avut o fobiecrying Mereu, si noaptea, si ziua, totimpul aveam senzatia ca sunt urmarita pentru a fi ucisa! La mine a durat 1 an! A fost nevoie sa ne mutam(avand multe posibilitati), din cauza mea, findca credeam ca blocul e bantuit. Te rog, sa nu razi de mine! La mine a fost o boala, dar m-am vindecat singura, cu curaj si multa vointa. Sper ca sfaturile de mai sus sa te ajute.Pe mine m-au ajutat ENORM!

| medex3 a răspuns:

Nu stiu.

Eu visez ca sunt moarta si ca omor pe altcineva in speranta sa gasesc pe cel care m'a omorat.straight face vreau sa iti zic ca tip in somn si strig. La un moment dat eram cu sora mea acasa.Era la calculator si eu dormeam.Am tipat asa de tare incat au venit vecinii sa vada ce am.

Vreau si eu ceva.Ma sperie si o musca pe strada.

| Briosaaa a răspuns:

Uhm :-?
La mine nu sunt cosmaruri.
Cred ca asta e in realitate.
Ma rog.
A durat toata vara la mine x_x.

www.cevisez.ro

S-ar putea sa te ajute:*.

| uite aici a răspuns:

Incearca sa nu dormi prea mult, 7-8 ore e suficient, daca dormi mai mult ai timp si sa visezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti in aceiasi situatie cu care ma confruntam eu. Si asta e din cauza la prea mult efort si odihna putina, efort psihic si fizic de asemenea. Plus alimentatia nu este la momentul porivit si nu organizat... Organizeazati timpul astfel incat sa ai alimentatia buna si sa te odihnesti pe cat posibil inainte de orele 23:00-24:00. O zi buna!