| pinguinuVerde a întrebat:

Unui baiat de la mine din clasa ii place de mine, si ne petrecem mult timp impreuna, ne intelegem foarte bine. E haios, simpatic, dar mie imi place de el ca amic nu mai mult, eu as vrea sa ramanem doar amici, pentru ca ne intelegem foarte bine asa. El m`a intrebat daca vreau sa stau cu el si i-am zis ca nu, pentru ca vreau ca noi doi sa fiim doar prieteni. cum as putea sa-l fac sa inteleaga acest lucru? thinking

Răspuns Câştigător
| tomyK2011 a răspuns:

Nuuuu faza cu "spune-i ca iti place de un baiat " s-ar putea sa strice toata prietenia. Spune-i in fata ca vreti doar sa fiti cei mai buni prieteni si numai atat. Va intelegeti atat de bine si nu vrei sa lasi balta tot ce ati facut pana acum.
Parerea mea!big grin

1 răspuns:
| xxdd a răspuns:

Arata`i ca si tu ti la el. ca fratii/amcii, daca vrei chiar ii spui asta...
Sau spune`i ca a inceput sa-ti placa de un baiat laughing