| EduardRobert a întrebat:

Cum se face că există o disproporție atât de mare în ceea ce privește numărul femeilor și bărbaților de etnie română căsătorite sau în relație cu persoane de alte etnii?
Adică în alte cuvinte cum se face că sunt atât de multe femei de etnie română cu bărbați de altă etnie și atât de puțini bărbați români cu femei de altă etnie?

2 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Tot tu ești ăla cu piticul ăla cu etniile? laughing Arată statistici și lasă cuvintele goale.

| sofisis a răspuns:

Aoleo. Ti-ai format o obsesie?
Se descurca mai bine in viata, sunt mai buni la pat, au mai multi bani (de cele mai multe ori), sunt mai familisti, arata mai bine.
Si sa stii ca avand in vedere ca sunt foarte multi rromi in tara asta, e absolut normal sa existe foarte multe cupluri de genul asta.
Ai sa observi ca rromii care tin foarte tare de traditii, nu isi vor lua romance.
Cu alte cuvinte, cei care sunt in relatii cu romance nu sunt rromi atat de ...rromi. Sunt romanizati si traiesc dupa regulile, legile si conceptiile romane, nu rrome.