| prettygirl01 a întrebat:

Cum se face ca sa uiti o persoana iubita foarte?

7 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

O persoana care ai iubito, nu o poti uita niciodata, mai ales daca in timp nu ai mai reusit sa realizezi asa ceva. Da, cauti sa uiti dar nu de multe ori reusesti sa faci acest lucru. În dragoste nu de multe ori ai sansa de a reantanli dragostea pierduta.

| monyk a răspuns:

Buna, e foarte greu sa uiti, dar nu imposibil...trebuie sa ai multa incredere in tine, sa privesti inspre viitor...sa intrerupi orice legatura cu pers iubita, sa iti cauti pe altcineva, sa nu privesti deloc in urma, sa gasesti diferite activitati ca sa uiti si sa nu te mai tot gandesti la el... timpul vindeca ranile si cu trecerea lui, vine si uitarea, ochii nevazuti se uita, asa ca e bine daca vrei sa uiti pe cineva, sa il eviti, sa nu vb cu el, sa nu il vezi, asa e cel mai bine ca sa poti uita usor pe cineva pe care iubesti, eu oricum nu prea am reusit sa il uit pe fostul iubit inca, bine, ca a trecut o luna de la despartire, mai am nevoie de timp!

| Psihoyounger a răspuns:

NU se prea poate, ti-o spun foarte sincer. Nu vreau sa te descurajez, dar e greu sa uiti o persoana pe care ai iubit-o cu toata puterea ta, cu toata inima ta. Vei reusi in ziua in care vei gasi un baiat care sa ii ia locul, care sa te cucereasca cel putin la fel de tare ca celalalt. Crede-ma, chiar daca vei reusi sa nu mai suferi dupa el, niciodata nu il vei uita in totalitate.

Psihoyounger

| adriana_sw33ty_angy a răspuns:

Este intr-adevar foarte greu. stiu asta! Dar ranile se vindeca in timp...chiar si atunci cand ele provin "din inima". Iar apoi atunci cand iubesti o persoana ii doresti tot binele din lume, esti fericita atunci cand sti ca si persoana ce o iubesti este fericita...nu? daca intr-adevar iubesti acea persoana vei fi fericita sa stii ce este bine si fericita chiar daca nu ma ieste alaturi de tine! si asta pentru ca o iubesti si pentru ca nu suntem unicele persoane ce putem oferi fericire! stiu ca doare ft mult sa nu mai fie alaturi de tine si sa nu impartaseasca acea fericire alaturi de tine... dar asa este viata si din pacate nu o putem schimba! ranile insa se vor vindeca cu timpul! roaga-te la dumnezeu sa fie fercit toata viata si sa fie sanatos! friecare vom fi fericiti alaturi de cine ne este dat sa fim. dar toate la timpul lor!

uite un exemplu...nu stiu cum as putea sa il numesc... dar stai o clipa si gandeste...conteaza cel mai mult sa fie fericit/a si sanatoasa...chiar daca nu mai este alaturi de mine

http://www.youtube.com/watch?v=AV176pej-A8&feature=related

trist nu? :(( fiecare ne vom gasi jumatatea ce ne va fi aproape tot restul vietii...trebui doar sa avem rabdare... Dumnezeu sa te odihnesca in pace patty! :(((((

| marsy a răspuns:

O persoana iubita. sa uiti. da. nu e usor. ai nevoie de timp... mereu okupat cu ceva care sa-ti placa, de prieteni, de o noua persoana care sa-i okupe locul acelei persoane. care trebuie uitata!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Traindu-ti fiecare clipa cit mai intens.

| Neghinitza_8409 a răspuns:

PAI! Gasesti alta pe care o iubesti si mai mult! Alta solutie nu exista!