| IdealShade a întrebat:

Cum sa uiti persoana iubita?

Răspuns Câştigător
| dincolodevise a răspuns:

Nu exista ceva care te poate face sa uiti o persoana pe care o iubesti. stiu, e foarte greu, dar nu imposibil...cu trecerea timpului te asigur ca o sa uiti.o sa apara alt cineva si atunci nici nu o sa te mai gandesti la acea persoana.sa uiti o persoana este nevoie de rabdare si de o prietena care sa te sprijine,careia sa-i spui ce simti,sa plangi pe umarul ei, sa te inteleaga si sa-ti dea sfaturi.ai nevoie de cineva mai puternica decat tine care sa nu te lase la greu. gandeste-te ca nu te merita, gandeste-te la lucrurile mai putin frumoase care s-au intamplat, la defectele lui ...chiar daca nu-ti vine sa crezi si ai impresia ca e imposibil iti spun ca o sa-l uiti cu trecerea timpului.am trecut si eu prin asta si stiu cat de greu poate fi. bafta!

6 răspunsuri:
| oMycutzzaVrajitoare a răspuns:

Indragosteste-te de alta

| Luvly a răspuns:

Hey!
Pai... practic nu-l uiti...
Trebuie timp pana totul se va aseza la locul lor, in sufletul tau.Desi citesc pe la toate intrebarile "cum sa o/il uit?".Ai nevoie de timp sa iti regasesti pacea.Sufletul judeca atunci, nu poti sa o uiti pur si simplu pentru ca ti-ai propus.
Este greu uneori, mai ales ca l-ai/ai iubit/o destul de mult. Probabil doar daca iti "imaginezi" defectele dar, pana si atunci ti-se pare ca este perfect/a straight face
Si eu ma tot chinui de 3 ani sa uit un baiat de care m-am indragostit nebuneste si totusi... nu pot.
Trebuie sa crezi in tine si sa iti faci lucrurile care iti plac des.
Stau de 10 minute sa raspund la intrebare laughing Sincer toate vin din suflet... cu timpul se va duce sentimentul.
Pa, pa.

| illegalflower a răspuns:

Asta incerc si eu sa fac, fara rezultate...

| Bubisharbas a răspuns:

Gasesti alta.winking

| RaluCool a răspuns:

Buna! Stiu ca poate pentru. tine ar fi extrem de greu, dar nu te enerva! Incearca sa o iei usor... Mai intai incearca sa scrii o lista cu toate lucrurile ce te deranjeaza, incearca sa scapi de toate pozele cu el, sterge-l din lista ta de messenger, fecebook, hi5, tweeter etc. Ocoleste zonele pe unde sti ca il poti gasi. Si de cate ori iti vine sa te gandesti la el, schimba repede subiectul, gandeste-te la o melodie, la o vacanta, orice ce tie iti face placere. Nu incerca sa-l uiti! Nu vei reusi! Scoate-l pas cu pas din viata ta. Stai mai mult timp ocupata, cu prietenele, si incearca sa te uiti dupa alti baieti.
Sper ca sfatul meu sa-ti fie de folos. happy

| SmYle_7042 a răspuns:

Tu nu vei putea sa o uiti! inima singura o va uita! ashteapta un timp oarekarehappy