| anonim_4396 a întrebat:

Cum poti sa uiti o persoana iubita?

9 răspunsuri:
pupimik
| pupimik a răspuns:

Rupi legatura cu persoana respectiva. Daca o vei vedea frecvent...va fi extrem de greu sa o uiti...deci cel mai bine e sa nu va mai intalniti.

pupimik
| pupimik a răspuns:

@maryobenucci... ce usor vorbesti tu laughing "indragosteste-te de altu". Ai iubit vreodata? Si cand ai iubit... aveai ochi pentru altele in afara de prietena ta? Cum te-ai putea indragosti de cineva cand gandul tau zboara intr-una la persoana pe care o iubesti?

| Ioana_8202 a răspuns:

Nu mai vb deloc.nici p mess nici l tel.iesi cu amicii l distractii.nu va mai vedetzi deloc si dupa o luna iti garantez eu k nu t mai gandesti asa des l el... poate din cand in cand.

| MarYoBenucci a răspuns:

Indragosteste`te de altu...winking si ai sa vezi ca, cand o sa-ti m-ai amintesti de ala ai sa raziwinking
ps nu e usor sa te inbdragostesti in ziua de aziwinking

| MarYoBenucci a răspuns:

Pupimik eu ce am spus... stiu ca este greu. da am fost indragostit 1 data so a fost greu... nici dupa 1 an nu m-am indragostit de cineva dar prieteneii m-au ajutat foarte multwinking
acum cand imi amintesk rad de ea si de relatia care am avut-o cu ea... este greu stiu usor de zis greu de facut de asta numai ma bazez eu pe ralatii stabile nu se merita sad in ziua de azi sa m-ai iubesti ca-ti pune capac imediat si te lasa cu ochii in soare ...have a nice day happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Simplu! Daca iti doresti cu adevarat sa-l uiti/sa o uiti, o sa reusesti! Asta tine numai de noi, cat de mult ne dorim asta. Uneori mintea ne este intunecata de speranta, chiar daca in mod constient nu ne dam seama! Speranta unei impacari este prezenta de-aia este greu sa uiti pe cineva. Apar mereu intrebarile:Cum ar fi fost daca eram impreuna? si multe altele.Parerea mea este ca din moment ce ne-am despartit de cineva trebuie sa-l scoatem cu totul din viata noastra, si ne vedem de viata. Nu este asa de greu Pare la inceput dar cum am mai spus depinde de persoana, nu de iubirea pe care am simtit-o fiecare. Sa nu credeti ca nu stiu ce vb, si eu am avut o deceptie dar in momentul in care mi-am impus sa nu ma mai gandesc la respectivul asa am facut, acum sunt bine si am inceput alta relatie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai eu il vad in fiecare zi la scoalaoh go on cum sa-l uit?

| loveangel a răspuns:

O sa o uiti cand te stepti mai putin

| ELENA_5617 a răspuns:

Poti sa uitii dar nu tocmai usor dar trebuie sa te lase si el. ea so / sa-l uiti pentru ca daca acea peroana te suna vb imediat c intra pe mess cu tine cand va vedeti te baga in seama si iti zambeste cand desi are gagica vezi ca nu ii lasa comm nu are status cum avea cand era cu tine cand se saruta cu iubitul/iubita lui in fata ta incercand sa te faca geloasa/gelos o asfel de persoana este f
greu de uitat... dar cu timpul o sa reusescti doar sa asculti meloii de despartire optimiste sa razi mereu sa nu te inchizi in tine poti gasi peroana potrivita pentru ai marturisi si pentru ati da un sfat. Eu am reusit sa uit o persoana la care tineam dar nu era o dragoste adevarata l-am uitat usor dar fostul meu prieten nu ma lasa sa-l uit ma mint sau asa crd ca l-am uitat dar cand il vad imi dau seama ca e prea greu si stiu ca daca las inreba daca doreste sa ne inpacam ar zice DA dar orgoliul nu ma lasa si nici eu nu las ascepta daca m-ar intreba pentru ca neam mai inpacat de 6 ori si poate voi reusi sa-l uit daca plec din tara dar doar sper nu sunt sigura