| Lololol01 a întrebat:

Cum se poate dobandi prietenia adevarata?

7 răspunsuri:
| ELLSSA a răspuns:

Prin incredere/respect/iubire.
Rara intamplarea de a intalni un prieten adevarathappy

| push2gl a răspuns:

Eu cred ca numai prin incredere

| katty_6203 a răspuns:

Incredere,intelegere si muuulta, multa rabdare.Eu asa am facut.

| Denisa a răspuns:

Nu stiu. Oamenii de "calitate" sunt foarte rari.

| Marius151 a răspuns:

Exista?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fii atent la cei care te inconjoara, observand de la oarecare distanta daca poti sa ai incredere in ei sau nu. Cand iti dai seama ca cunosti o persoana destul de bine fara a fi de fapt prieteni, cand stii sa o apreciezi, ii stii calitatile, ii stii minusurile, stii ca va puteti completa reciproc in multe lucruri, atunci sa stii ca TU poti sa fii un prieten adevarat pentru ea. Atunci apropie-te mai mult de acea persoana. Si va fi simplu, cu siguranta, pentru ca ti-ai acordat timp sa o cunosti si deja stii cum si ce sa vorbesti cu ea. Vei primi ca raspuns o prietenie foarte calduroasa, garantatwinking Secretul e sa fii tu cu adevarat un prieten, adica unul care daruieste, nu unul care face bine ca sa traga foloase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Singurul fel de a avea prieteni este de a fi prieten. Fara incredere si iubire nu prea exista.