| anonim_4396 a întrebat:

Cum v-ati indragostit de sotul/sotia voastra? A fost dragoste la prima vedere? Cea mai frumoasa poveste ia funda :0

Răspuns Câştigător
| gemeni6226 a răspuns:

Era in vara anului 1987 eu aveam 25 de ani si plecam in concediu la mare cu 2 prietene cu trenul in vagon de dormit.Erau 3 paturi si cel din mijloc a fost ridicata de unul din parinti inainte de plecare sa putem sta comod.Una din fete a iesit si a venit entuziasmata inauntru ca a gasit un baiat cu care sa vorbeasca pe hol.Eu nu m-am dus nu aveam chef de cunostinte de ocazie.Mai bine am povestit cu cealalta prietena inauntru.Dar la un moment dat se facu seara si am vrut sa ne intindem dar nu am reusit sa dam jos patul din mijloc.Am iesit pe culoar sa spun ce problema s-a ivit la prietena iesita.In momentul acela a intrat un baiat si a incercat sa ne ajute dar nici el nu a reusit si a chemat conductorul.Conductorul ne-a amenintat cu amenda daca mai facem asa ceva, dar ce mi-a pasat mie din moment ce baiatul care a incercat sa ne ajute m-a chemat afara si am inceput sa stau de vorba cu el. Tare mult mi-a placut! Si da simteam ca e dragoste la prima vedere! Era inginer care pleca in delegatie la Brasov.Cu un an mai mare ca mine.Am povestit noi multe si pe vremea aceea cum nu era telefon mobil cand mi-a cerut telefonul l-am dat pe cel fix de acasa si i-am scris in carnetel cu creionul dermatograf ca altceva de scris nu am gasit.Dar la Brasov el trebuia sa coboare, eu am stat 2 saptamini la mare pe urma m-am mai dus o saptamana si la Deva la verisoara mea deci habar nu am avut daca la intoarcerea acasa o sa ma caute sau nu dupa atita vreme.Dar cand m-am intors acasa mama a zis ca m-a cautat un tinar la telefon si a zis ca o sa ma mai sune.A doua zi m-a sunat am stabilit o intalnire si dupa 2 ani ne-am casatorit.La nunta noastra am dansat pe piesa dragoste la prima vedere.Mai tirziu mi-a povestit ca avea un calendar mic in care mereu tragea jos cu pixul zilele din calendar in asteptarea trecerii zilelor care ne desparteau pana urma sa sosesc acasa.

61 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

De ce nu? Nu esti in toate mintile, deja te ai obisnuit cu ideea. Am zis "nu", referindu-ma ca daca simti ca e ceva ineregula mai bine nu as face-o. Daca nu ti doresti din tot sufletul sa faci sex cu mine, mai bine nu o faci. Nu vreau sa fie ceva gen, ca o faci doar in speranta ca poate te plac dupa.

"sa te am"? Scuze dar eu nu sunt genul care sa lupt pentru o tipa, nu am mentalitatea asta, am si eu orgoliul meu, daca as fi perfect pentru tine ai fii deja a mea fara sa eziti vreo secunda.