| onetwothree a întrebat:

dau funda. As avea nevoie de sfatul vostru. Eu plec la facultate in Cluj, iar iubitul meu ramane acasa. Imi este teama ca ne vom desparti, ca ne vom certa si ca nu va fi la fel de bine cum e acum. Eu voi veni acasa macar de 2 ori pe luna, iar el va veni sa mai stea la mine cateva zile, in Cluj. Iar cand imi va spune ca el iese afara cu prietenii ma voi simti trista fiindca mi-ar placea sa fiu si eu cu ei. Imi este atat de frica... Va multumesc. O zi buna!

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Si,de ce pui raul inainte?
De ce nu te gandesti cu cata nerabdare o sa asteptati fiecare revedere si cata fericire o sa simtiti atunci?
O dragoste calita in lipsuri si suferinta,rezista mult mai mult in fata vietii,e o incercare pentru voi,pe care daca va iubiti,o puteti trece cu bine!
Stiu ca nu va fi usor,deloc,deloc,dar vorbiti pe mess,la telefon,pe fb,impartaseste-i temerile tale,bucuriile,impresiile din lumea noua in care ai intrat,ofera-i seri nostalgice,seri vesele,fii tot timpul langa el-virtual, pentru ca nu poti altfel-si calmeaza-te, in conditiile astea, greu sa va despartiti!
Invata sa lupti pentru dragostea ta, iubeste si nu te mai teme!

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu trebuie sa-ti fie frica, daca aveti incredere unul intr-altul totul va fi bine, ai sa vezi

| DeeaMarry a răspuns:

Sunt cam in aceeasi situatie cu tine, doar ca in cazul meu iubitul e cel care pleaca la facultate.
Vine acasa doar o data la 2 sau 3 saptamani si in vacante, dar uite ca am rezistat un an asa(si inca suntem impreuna).
E foarte important sa va iubiti si sa aveti incredere unul in celalalt. Daca indepliniti aceste "conditii", atunci nu ai de ce sa iti faci grijiwinking.

| Rizer a răspuns:

Poi ati putea sa va mutati in chirie acolo la Cluj, nu este asta o problema, isi cauta ceva de munca acolo si platiti amandoi chiria, va mai dau parintii cativa banuti si aia viata!

| onetwothree explică (pentru Rizer):

Ce bine ar fi sa fie asa, doar ca el mai are inca 2 ani de scoala. Eu stau in chirie la Cluj, iar peste 2 ani vine si el. Stiu ca e ciudat ca e diferenta asta intre noi, dar nu vreau sa renunt la el

| Rizer a răspuns (pentru onetwothree):

Sa inteleg ca este mai mic ca tine de varsta?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Distanta nu e un inamic, ci lipsa de incredere.

| Licurici07 a răspuns:

Daca te iubeste mult, nu este gelos si are incredere in tine, cu siguranta totul va fi bine. Insa daca cele trei lucruri foarte importante intr-o relatie nu exista, atunci cu siguranta nu va rezista relatia. Sincer!

| Yo_Micutzu_1987 a răspuns:

Sal! acesta e pur si simplu un test al vietii., acum va puteti da seama cat de mult va iubiti, cata incredere puteti avea in relatia voastra....lasa timpul sa decida