| adriana543768654567895334 a întrebat:

Ati renuntat vreodata la o prietenie? De ce avem nevoie de prieteni?

Răspuns Câştigător
| dannyfiba a răspuns:

Da am renuntat la prietenie datorita faptului pentru ca noi ne maturizam si fiecare o lom pe drumuri diferita in viata si nu mai ai foarte multe in comun cu acea persoana.
Pretenii adevarati ii ai si la bine si la rau cand ai anumite probleme care nu le poti discuta cu oricine ii poti spune unui prieten (te descarci sufleteste ) si el te poate sfatui cu loarea unei decizi si te sprijineste ca sa treci peste acel moment sau obstacol din drumul vieti. Dar trebuie sa ai mare grije datorita faptului ca acel prieten poate folosi problema ta sau micul vostru secret impotriva ta si crede-ma ca este foarte dureros sentimentul acela cand vezi ca un prieten in care aveai foarte multa incredere si el te-a vandut

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Am renuntat am facut pace depinde de persoane daca e al naibii normal ca nu continui relatia amicala.

| Paulla a răspuns:

Da, am renuntat uneori nu se merita sa mai continui.
Atunci cand nimic nu merge cum vrei tu, cand nimic nu e in regula ai nevoie de cineva care sa te ridice de pe jos si sa-ti aminteasca ca nu esti singur.

| LiveYourLife a răspuns:

Da am renuntat...
Oricum nu-mi pare rau din ceea ce am facuthappy
Avem nevoie de prieteni pentru ca simtim nevoia sa spunem cuiva ceea ce gandim intamplarile care apar in viata noastra...
desi la un moment dat tot trebuie sa renunti la un prieten pentru ca va trebui sa mergi la facultate unde iti vei face prieteni noi si la fiecare stadiu nou al vietii tale iti vei face prieteniwinking
cea mai buna prietena este My Mom:-X

| Iiiiioana a răspuns:

Probabil ca da, am renuntat prin faptul ca nu am mai vorbit cu persoana respectiva si ne-am departat. avem nevoie de prieteni pentru ca fara ei viata noastra e goala. prietenii adevarati te ajuta cand ai nevoie.
De multe ori (daca nu cumva de cele mai multe ori!) prietenul este cel care te asculta. Nu neaparat te ajuta, pentru ca uneori este imposibil sa te ajute. Nu, pur si simplu asculta. Si, chiar daca putem renunta la sfaturile lui, la distractia alaturi de el, in cazul in care nu suntem noi o fire foarte sociabila, niciodata nu vom putea renunta complet la prieteni, pentru ca cineva trebuie sa ne asculte. Avem nevoie de un confident, de cineva in care sa avem incredere, sa-i spunem orice, stiind (sau sperand) ca nu ne va trada secretele. Un amic de-al meu mi-a spus candva "tu acum iti descarci sufletul in fata mea si eu te ascult, dar in realitate tu vorbesti cu tine insati". Cata dreptate avea!

| WyvernSky a răspuns:

Am trecut prin multe si grele si am renuntat la prietenii destule oh go on. Sincera sa fiu am avut nevoie de prieteni mai mult decat am avut nevoie de apa.Sunt sicera cu ei si ei la fle cu mine.Ma inteleg.adica si mama este prietena mea dar...nu sunt ca ceilalti.
Sper sa ma intelegiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da am renuntat.
O prietenie buna se gaseste ...rar.
Eu se pare ca nu am avut noroc.
Dar imi pare bine ca am renuntat la acea prietenie deoarece i-am vazut cealalta fata.
Acum sunt fericita desi nu am o cea mai buna prietena am prieteni cu care ma inteleg.
Totusi incerc sa ma imprietenesc cu toata lumea.
Avem nevoie de prieteni ca sa ne inteleaga, sa ne consoleze in momentele grele si sa se bucure pentru noi.RECIPROC.

| Silly a răspuns:

Nu,nu am renuntat la o prietenie, si noi avem nevoie de prieteni pentru ca ei ne sunt alaturi si la bine si la greu si cu ei ne ajutam.Dar ai mare grija avem nevoie de putini prieteni ADEVARATI nu multi si Falsi!

| Isabela_6206 a răspuns:

Da am renuntat. Avem nevoie de prieteni ca sa avem cu cine sa discutam, sa ne bucram de viata, sa avem pe cine iubi (sentiment frumos) si sa ne ajutam.