| julieta_love a întrebat:

Da cum se face testul de sarcina? eu nu stiu, porsisimplu ziceti pe deschis, as vrea sa aflu si eu cum se face asta.

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Orice test de sarcină are instrucțiuni de utilizare, de ce nu le citești?
E așa de greu?
Pa, pa.

| Vizitiul a răspuns:

Achizitionezi un test de sarcina de la farmacie. Exista mai multe tipuri de test de sarcina care pot fi facute acasa. Pentru unele trebuie sa colectezi urina intr-un recipient special si apoi sa introduci un carton cu indicatori inauntru. Altele iti cer sa pui cateva picaturi de urina pe cartonasul cu indicatori. Si timpul de asteptare pentru aflarea rezultatului variaza in functie de tipul testului. Acesta este intre 5 si 10 minute. Din fericire, toate testele vin insotite de instructiuni de folosire si de citire a rezultatelor. Testele pentru sarcina sunt sigure in proportie de 98%. In ciuda acestui fapt producatorii lor recomanda refacerea acestora dupa cateva zile, indiferent de rezultat. Este foarte important sa nu faci testul prea repede. Acesta se efectueaza dupa doua saptamani de la ovulatie.

| perla a răspuns:

Citeste instructiunile! faci pipi intr-un pahar de unica folosinta si bagi varful la test pana i-ti indica sageata astepti 30secondi si il scoti si il pui pe o suprafata ca sticla curata dupa 2-3 minute te uiti daca e rosu esti gravida daca e albastru sau verde nu! asa cred ca e de acum 15 ani cand am facut eu poate s-a schimbat mai stii!

| Eu4EverX a răspuns:

Exista mai multe tipuri de test de sarcina care pot fi facute acasa. Pentru unele trebuie sa colectezi urina intr-un recipient special si apoi sa introduci un carton cu indicatori inauntru. Altele iti cer sa pui cateva picaturi de urina pe cartonasul cu indicatori. Si timpul de asteptare pentru aflarea rezultatului variaza in functie de tipul testului. Acesta este intre 5 si 10 minute. Din fericire, toate testele vin insotite de instructiuni de folosire si de citire a rezultatelor. Testele pentru sarcina sunt sigure in proportie de 98%. In ciuda acestui fapt producatorii lor recomanda refacerea acestora dupa cateva zile, indiferent de rezultat. Este foarte important sa nu faci testul prea repede. Acesta se efectueaza dupa doua saptamani de la ovulatie.

| roxpau a răspuns:

De recomandat este sa treaca ce putin 21 de zile de actul sexulal, pe urma colectezi urina intr-un recipient curat introduci testul ( daca este banda ) pana la linuta maxim, daca este cu pipeta pui aproximativ 4 picaturi in recipientul special, il pui pe o suprafata plana si astepti intre 5 max 10 minute daca se conloreaza o singura liniuta ( C este linia de control ) nu esti insarcinata, daca se coloreaza ( C si T ) adica daca apar 2 liniute esti insarcinata chiar daca liniuta ( T ) nu este la fel de colorata ca si ce-a de control, dar toate informatiile le gasesti si pe testul de sarcina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai faci prima urina dintr-o zi pe el si astepti putin si daca apare rosu inseamna ca esti insarcinata

| lory_2598 a răspuns:

Nu e greu, iti scrie si pe ambalaj modul de utilizare, la prima urina de preferat, intr-un vas(pahar de unk folosinta) urinezi si introduci betisorul din ambalaj il lasi putin si daca se face o linie roz inseamna ca esti insarcinata.