| OkMaVrei a întrebat:

Cum stiu daca sunt insarcinata fara sa incerc testul de sarcina

11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ducandu-te la ginecolog.

| monyk a răspuns:

Buna, pai dupa simptome, daca ai ameteli, greturi, daca te simti balonata, observi o crestere a burtii nu foarte mare daca esti la inceput de sarcina, nu iti vine menstruatia desi se poate sa vina si peste sarcina uneori, dar destul de rar...consulta un medic ginecolog ca sa fi sigura sa stii ce si cum, sa nu fi in incertitudine.

Abh
| Abh a răspuns:

Un test de sarcina costa cel mult 10 RON, pe cand o vizita la ginecolog costa de 10 ori mai mult. Ce alegi?

| Malvina24 a răspuns:

Nu poti sa stii! decat daca te duci la un medic! eventual starile pe care le au gravidele (insa nu sunt prezente la toate asa ca daca nu stii fa-i totusi testul)

| Anecherry a răspuns:

Mergand la doctorhappy

| jolie a răspuns:

De ce fara test de sarcina? nu mereu ai simtome; greturi ameteli somn...mai bine ia-ti un test cel mai sigur 10 lei nu-i o avere dar nu mai stai asa incordata oi fi nu oi fi. PUP

| Vreau sa mi se stearga contu a răspuns:

Stari de greata durerui de cap, te ingrasi iti creste burta rolling eyes

| MarYoBenucci a răspuns:

Aswteapta 2-3-4-5-6-7-8 luni si o sa se vada vizibil happy

| gabytza_7109 a răspuns:

In Primul rand cand menstruatia nu iti vine o luna iar luna cealalta iti vine o singura zi, dupa aceea greturi stari de somnolenta, pofte, ameteli.

| aiam a răspuns:

îcearca cu muraturile!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai cum sa stii, trebuie sa mergi la un medic