prfml
| prfml a întrebat:

Daca a-ti avea baietel si (sau) fetita ce prenume le-ati pune, dar nume de sfant?

Răspuns Câştigător
| dulc3'maria a răspuns:

Daca as avea baiat as pune raul... iar la fata as pune ioana ca pe mine sau maya:X

70 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu i-am pus Mihai-Ionel daca era fata iipuneam Maria

| daniDeeDee a răspuns:

Andrei/Robert/Alex...doar un baiat vreau sa am big grin
Fetitele peste 7-8 nu te mai intelegi cu ele devil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca as avea un baietel i-as spune Razvan ori David, iar daca as avea o fetita i-as spune Nuria, Madalina ori Patricia.

| Klara a răspuns:

Vad ca toata lumea are o problema cu Sofia :X

Stefan
| Stefan a răspuns:

STEFAN pentru baiat iar pentru fetita Vica de la VASILICA.

| tweety_8071 a răspuns:

Fata:Raluca, Andrea, Issabela, Narcisa, Silvana
baiat:Andrei, Madalin, Narcis, Alin

| daii a răspuns:

Fata: Daiana, Mara, Sara. iar nume de Sf. Maria, Ioana, Iulia
Baiat:Andrei, Alex, Bogdan, Adrian.

by daiiwinking

| petronela_4784 a răspuns:

Fetita:Inna Maria si pentru baiat Sumith, Alexis, Laurentiu, Robert si lista poate continua! Eu cu prietenul meu am hotarat ca eu sa ii aleg numele la fata si el la baiat.Acum am doar o intrebarebig grinaca vom face doua fete sau doi baieti cine le va alege numele?

| yuli10 a răspuns:

Vicentiu

natalia

nume de sfant as alege in functie de ziua lor de nastere, astfel incat sa fie opusa calendaristic. sa aiba o zi a lor atat in perioada calda (vara, primavara) cat si in cea rece (iarna, toamna) pentru ca zilele se petrec diferit in functie de anotimp happy

| alinutzacodruta a răspuns:

Baietel: Cosmin-Claudiu sau Alin-Claudiu

fetita: Montse sau Melinda

love strucklove struck

| Bebitza_3599 a răspuns:

Andrei:X sau adrianabig grin

| JoJo a răspuns:

Baietel- Raresh
Fetita- Delia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La baiat i-as pune numele Ianis, daca as opta sa-i pun un nume de Sfant i-as pue numele de Andrei sau Anton ori Antonio, pentru fata as opta pentru numele de Irina iar ca nume de Sf as opta pentru Maria

| ralucaralu a răspuns:

Pai baiat:eduard si fata samantha(samanta), beatriz si apoi al2-lea maria ca pe minebig grin

| maddy_1722 a răspuns:

Baietel-Bogdan
Fata-Mirela sau Mirabela

| D33d33wttzzaaaaaaa a răspuns:

Pai la fete: Aida, Larisa, Mirela (nume de-astea nu prea usuale, ), dar si un nume sfant, Andreea, Maria, de exe.
Daca e baiat, nu stiu, da oricum mai am timp... am doar 16 ani lool

| miriam0198 a răspuns:

Fata- ana maria, diana, beatrice, andra, andrada, irina, gabriela, georgiana
baiat- mihai, andrei, alin, razvan

| TeoIonela a răspuns:

Baietel-Marius sau Bogdan

Fetita-Lavinia, Alexandra sau Melania

| madalicious a răspuns:

Baietel - Paul

Fata - Mariatongue sunt nume de sfintilove struck

| Haydee a răspuns:

In nici un caz nu i-as pune nume de sfant... unele prea comune...
Daca ar fi baiat i-as pune Morislove struck
Daca ar fi fata.mmm...nu m-am hotarattongue...mai am vremelaughing

| ciumpalaku a răspuns:

Baiat- Eliodor
Fata- Anastasia sau Ilinca

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! eu am o fetita si o cheama Jasmine(pronuntie-geasmin si inseamna iasomie)... e un nume egiptian si la purtat o printesa... iar nume de baiat imi place mult luca...

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

George-Alexandru
Georgiana-Alexandra

| tocacievelina a răspuns:

Baietel-Bogdan
fetita-Adelina

| simi_8979 a răspuns:

Fără supărare, dar se scrie ați avea, fără cratimă.
Ioana

| Jonsdottir a răspuns:

Fata : Erika
baiat : David

| sorinutu a răspuns:

Pe fetita mea o cheama RALUCA TEODORA si de voi avea un baietel, il voi pune urmatorul nume RARES CRISTIAN

| alexutzu00791 a răspuns:

Mie tatal meu mi-a dat 3 prenume, unu de sfant, unu de o personalitate, si un nume popular in ziua de azihappy. Sincer daca as avea copil, i-as pune numele Eric

| Rosalie_9695 a răspuns:

Baiat- alin, eduard sau cosminbatting eyelashes

fata- diana(ca pe mine), maia, mihaela, roberta, aida, adela sau sonia love struck

si nume de sfant andreeabatting eyelashes

| Teooo a răspuns:

Fata:Melissa, Anelisse, Andreea (nume de sfant )
Baiat: Flavius, Antonio, Andrei (nume de sfant)