prfml
| prfml a întrebat:

Daca a-ti avea baietel si (sau) fetita ce prenume le-ati pune, dar nume de sfant?

Răspuns Câştigător
| dulc3'maria a răspuns:

Daca as avea baiat as pune raul... iar la fata as pune ioana ca pe mine sau maya:X

70 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Eu nu le-as pune nume de sfinti; imi plac insa numele biblice, desi nu sunt crestina. As opta pentru Maia, Ruth, Tabitha sau Daria daca e fata si pentru Luca, Matei, David daca e baiat. Un singur prenume, insa. In generala aveam o colega cu 3 prenume si mereu mi s-a parut PREA mult.

Stefan
| Stefan a răspuns:

STEFAN pentru baiat iar pentru fetita Vica de la VASILICA.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

George-Alexandru
Georgiana-Alexandra

| monyk a răspuns:

Fete:Monica, Larisa, Catalina, iar baieti:Cristian, Andrei, Daniel, iar nume de sfinti:Maria, David, Samuel...

| mihaa a răspuns:

Pe fetitele mele le cheama Amalia-Georgiana si cea mica Dora-Andreea

| daii a răspuns:

Fata: Daiana, Mara, Sara. iar nume de Sf. Maria, Ioana, Iulia
Baiat:Andrei, Alex, Bogdan, Adrian.

by daiiwinking

| xibalba a răspuns:

Baiat : paul, alexandru, victor
fata : irina, monica, catalina

| SweetCandy a răspuns:

Fata: Eva
baiat:Serban, Matei, Mihneabig grin
hmm...de sfantthinking Andrei si Ioanabig grin

| M.madallina a răspuns:

Pentru fetita ayanna si baiat eduard sau david

prfml
| prfml explică:

Baietel : Iulian (care este si prenumele meu), Lorian (care este un prieten de incredere maxima)

Fetita : Amalia, Anda. Acum depinde si de preferintele mamei happy

| JoJo a răspuns:

Baietel- Raresh
Fetita- Delia

| MM a răspuns:

Fetita-Mara sau Ana
Baiat- Emanuel sau Alin

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Daca as avea o fetita:X i-as pune numele: Anisia, Patricia, Maya si nume de sfant Andreea sau Mihaela
La baiat : Dragos, Denis Antonio si nume de sfant: ionut, andrei

| lia a răspuns:

Baiat: Alexandru, Razvan.
Fata: Ingrid.

| Gabry a răspuns:

Baiat: Robert, Cristian love struck
Fata: Maria, Monica, Irina, Simona, Cristiana (nu ma pot hotaribig grin)

| lola a răspuns:

Baiat-Abel, Iacob
fata-nu stiu:d

| madalicious a răspuns:

Baietel - Paul

Fata - Mariatongue sunt nume de sfintilove struck

| inna a răspuns:

Fata-Sofia Maria
Baiat-Robert Flavian love struck

| Betty18 a răspuns:

Claudiu, denisa, andrada, ana, caty, tudor, sorin etc

succes

| Sara a răspuns:

Fetita : anelisa, anastasia, ariana, sara.
baiat: andrei, calin, george, stefan, sau ayan. nu optez pntr numele de sfinti.

| pepe a răspuns:

Eu am un băiat pe care îl cheamă Mihai-Florin şi o fetiţă pe care o cheamă Ştefania-Gabriela(este născută pe 8 nov.).

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Cristina, Cristian, Mihai, Mihaela, Gabriel, Gabriela, Stefan, Andreea

| Haydee a răspuns:

In nici un caz nu i-as pune nume de sfant... unele prea comune...
Daca ar fi baiat i-as pune Morislove struck
Daca ar fi fata.mmm...nu m-am hotarattongue...mai am vremelaughing

| unicka a răspuns:

Am o fetita pe nume Daria, daca as avea un baietel i-as pune Antonio de la sfAntonio di Padova. Imi place si numele Maria un nume sfant

| Mwhahahaa a răspuns:

Buna...
Daca e baiat-David, Robert, Catalinthinking Depinde
Fata-Luiza, Daniela, Sabrina big grin

xoxo.

| Jonsdottir a răspuns:

Fata : Erika
baiat : David

| Elly4all a răspuns:

Baiat : Filip
Fata: Beatrice sau Ioana
Tu?

| www a răspuns:

Fata Eva, baiat Tudor.

| alexutzu00791 a răspuns:

Mie tatal meu mi-a dat 3 prenume, unu de sfant, unu de o personalitate, si un nume popular in ziua de azihappy. Sincer daca as avea copil, i-as pune numele Eric