| anonim_4396 a întrebat:

Daca ar fi sa alegeti dintre o prietena, sa zicem cea mai buna si iubit,, pe CINE a-ti alege?

17 răspunsuri:
| RoXyRaLu a răspuns:

Prietena nu o sa te abandoneze, dar iubitul poate oricand sa te lase..mereu un prieten iti va fi mai onest, mai intelegator si ii va pasa mai mult de tine decat unui iubitwinking

| Musique a răspuns:

O prietenă, oricât de bună, nu te-ar pune să alegi. happy

| Helper004 a răspuns:

Cea mai buna prietena.

| Deennn a răspuns:

Daca prietena aceea iti e "cea mai buna prietena" nu ar trebui sa te puna sa alegi. Si daca iubitul te iubeste cu adevarat la fel. happy Dar eu zic sa alegi prietena pentru ca iubitul te poate parasi pe cand prietena iti ramane alaturi.

| Pricked a răspuns:

Prietena.

| cristiiiiiii a răspuns:

Depinde de situatie si de persoane

| cristiiiiiii a răspuns:

La cine ti mai mult

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Prietenia, nu merita sa renunti la o prietenie care poate dura o viata pe o iubire de 2-3 zilewinking!

Răspuns utilizator avertizat
| para001 a răspuns:

Ambele daca nu prima varianta

| LittleShyDevil a răspuns:

Cu "sa zicem " nu prea ma convingi,scuze, trebuia sa fi mai convingatoare, eu acum as merge mai mult spre iubitul tau cred ca este alegerea cea mai buna! Eu asa zic, pana la urma tu vei lua o decizie! Ai grija ce vei alege, poate ma insel. happy

| allison20 a răspuns:

L-as alege pe iubitul meu, fiindca stiu ca pot sa am incredere in el, el imi este ca un frate, ca un prieten si cel mai important, dragostea mea.

| Flaviia16 a răspuns:

Tipa de mai jos are dreptate! Nu ar trebui sa te puna sa alegi happy Sti cum e... iubitii vin si pleaca dar prietenii raman numai ca nu stiu ce sa zic cu pretenii din ziua de azi oh go on Pe mine nu m-a pus nimeni sa aleg vreodata si nici nu as accepta asa ceva dar cand am avut iubit am preferat sa petrec mai mult timp cu el happy prietenii adevarati ar trebui sa inteleaga asta si sa se bucure pentru tine! Succes >big grin

| YourDreams a răspuns:

Eu le=as asculta fiecaruia parerea, dar totusi cred ca mi-as alege prietena pentru ca nu cu iubitul o sa ma apuc eu sa vorbesc despre moda, despre vedete, despre machiaje ..Sii in plus iubirea poate fii trecatoare, o prietenie poate tine toata viataa; x happy

| TREE1 a răspuns:

Pe niciunul pentru ca sunt multe motive contra unei prietene! Se spune sa ai grija caci te poate injunghia pe la spate si in general te abandoneaza cand ai cea mai mare nevoie de ei, iar iubitul te poate parasi intr-o clipa! Succes!happy

| Zuza45 a răspuns:

De ce sa alegi? Nu ii poti avea pe amandoi? Dar daca esti intr-o situatie in care trebuie sa alegi pe cineva eu iti recomand sa iti asculti inima. Iubitul il poti pierde dar o prietena adv nu gasesti aici pe colo.Ascultati inima si vei gasi raspunsul! CREDE-MA!

| Gheorghe_Larisa_1999 a răspuns:

Pai depinde. Daca stii ca prietena ta nu te va lasa la greu, atunci o poti alege pe cea mai buna prietena.