| ellaells a întrebat:

Daca ar fi sa alegeti intre prieteni si iubit ce ati alege?

12 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Eu unul voi alege mereu persoana pe care o iubesc daca sunt nevoit sa aleg.
Daca prietenii imi sunt prieteni, vor intelege.

| mona a răspuns:

Clar ca iubitul...

| Chrisz a răspuns:

Prietenii vin si pleaca, iubirea adevarata tine o eternitate...Trage tu concluzia!

| zurick a răspuns:

Daca ma pune sa aleg intre el si prieteni inseamna ca nu-i de mine.Prieteniihappy

| Dariusuu a răspuns:

Cum nu am o iubită aleg prieteni.

Cât de puțini sunt, dar îi aleg. Probabil că peste 5 ani voi fi de altă părere. Cine știe...

Cu bine.

| Fridăm a răspuns:

Mă cam disperă întrebările de genul. De ce ar fi cazul să alegi? Cine te forţează să o faci, înseamnă că nu ţine la tine. Îţi poţi organiza viaţa astfel încât să acorzi atenţie în egală măsură tuturor, nu trebuie să renunţi la cineva doar pentru că a apărut cineva nou în viaţa ta.

| ellaells explică (pentru Fridăm):

Pai daca te dispera intrebarile de genul, poti sa le ignori, nu? happy
Ai dreptate, iti poti organiza viata astfel incat sa acorzi atentie si iubitului si prietenilor dar daca intervine ceva pe parcurs?
Adica, de exemplu prietenii nu iti accepta iubitul, il barfesc, baga strambe etc...
Sau invers big grin
De asta am intrebat, ca viata uneori iti rezerva surprize...

| Fridăm a răspuns (pentru ellaells):

Atunci depinde de tine, să vezi la care ţii mai mult. Dacă prietenii nu îţi acceptă iubitul, iar tu îl iubeşti, poţi să'i laşi naibii şi să îl alegi pe el pentru că dacă el ţi'a putut suporta prietenii în ciuda faptului că s'au comportat astfel cu el, e clar că e mai bun pentru tine. Prieteni poţi găsi oricând, cu iubirea e mai greu.

| CuteCurly a răspuns:

Prieteni!

| GabiArian22 a răspuns:

Prieteniihappy

| Agentuloo7 a răspuns:

Dupa cum zicea si "Fr33dom" NU trebuie sa alegi intre prieteni si iubit...
Care te pune sa alegi intre 2 persoane, sa fi sigyra ca nu tine la tine. Incearca sa ramai cu amundoua. si cu prietenii si cu iubit-ul tongue

| Agentuloo7 a răspuns:

""Adica, de exemplu prietenii nu iti accepta iubitul, il barfesc, baga strambe etc...
Sau invers ""
'Prietenii' care nu iti accepta iubitul sau invers. iubitul care nu iti accepta prietenii nu tine la tine cu adevarat.
Eu daca as fi in locul tau as renunta la cei care incearca sa imi impuna ce sa fac in viata... Prietenii adevarati te sustin chiar daca e bine sau nu ce faci, iar iubitul tau ar trebui sa faca la fel.
Succes! tongue