| Manticora a întrebat:

Daca ati avea un prieten care v-a recunoscut ca nu ii place de o tipa, dar sta cu ea pentru ca e populara si e invidiat de alti tipi, i-ati zice ca e penibil? Sau i-ati zice tipei adevarul (daca ati avea mesaje ca dovezi)?

Detaliu important: relatia e la distanta (aproape 300km) si ea merge des la el, mi se pare ca face un efort pentru un om care nu merita.

16 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Pare foarte ciudata treaba asta.Sta cu ea fără sa o placa doar pentru ca e populara, dar în același timp ei nici măcar nu se învârt în acelasi grup de prieteni fiind la distanta de 300 de km unul de altul.Cu ce îl ajuta, ca practic nu prea ii vede nimeni?

Sunt mulți băieți ce se cred interesanți dacă spun rahaturi la adresa unei femei, doar asa sa para smecheri și e de prost gust.Dar cu toate astea nu prea ai ce sa ii faci tu, ei trebuie sa își rezolve problema.

| Hammurabi a răspuns:

Relațiile la distanță chiar nu sunt viabile.
Sunt doar niște pansamente ieftine pentru situațiile în care nu poți avea o relație normală.

| Yuoia a răspuns:

I-as spune cat de penibil este si i-as intoarce spatele definitiv.
Tipei poti sa-i spui adevarul numai daca esti prietena buna cu ea. Altfel, nu are efect, nu te crede.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim3247 a răspuns:

Adică merge femeia 300 km ca să vadă un bărbat.

| Manticora explică (pentru anonim3247):

Ce probleme?

| anonim3247 a răspuns (pentru Manticora):

Nu știu dacă nu o cunosc sau cum arată dar sigur nu e așa - ca e populara.

| Manticora explică (pentru anonim3247):

Nu umbla dupa relatii pe Internet, s-au cunoscut la un festival in Cluj si nu stiu de ce ii place de el asa mult pentru ca ea atunci era inconjurata de tipi care o pupau in fund (ma rog, mereu e) are 1.80, bruneta, creata si e extrovertita, de aia e populara

| anonim3247 a răspuns (pentru Manticora):

Atunci dacă ea are - 1.80, bruneta, creata - înseamnă că și bărbatul e la fel.

| blackann a răspuns:

Nu exista relatii la distanta, nu te baga (chiar daca esti gelos pe unul dintre ei) pentru ca oricum nu o sa tina.

| CleanHeart a răspuns:

Este un imatur in curs de maturizare și până atunci trebuie sa facem și de astea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Relație la distanță nu exista, vorba aia toți 4 sunt fericiti. E vrăjeală de copii mici imaturi și romantici.
Nu i as zice omului adevărul, pentru că iar ar fi spurcat, respins pentru asta. Oamenii detesta calitatea și sinceritatea mereu, oriunde și întotdeauna. I as zice băiatului ce vrea să audă, pentru că doar astfel (poate) nu mă va urî. Tipei nu i as zice nimic, e sub demnitatea mea sa duc vorbele astfel și să fiu informatorul unei femei. Pfea...

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

As fi spurcat*

| Manticora explică (pentru anonim_4396):

Exista, dar nu e pentru oricine, clar nu e pentru oameni care nu au coloana vertebrala.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Manticora):

rolling on the floor
Du te mai, masa copiilor e in alta parte!
Du te la ea!
Exista pentru ipocriti sau asexuale handicapate

| AdioTPU a răspuns:

Nu i-aș zice nimic, nu m-aș baga in alegerile lui dar aș crede că ține la aparente și la orgoliu. Vrea să epateze prin prisma altuia.