| imihaistoian a întrebat:

Daca copiii mei nu au implinit varsta de 6 ani pana la varsta de 31 august 2024 si sunt nascuti dupa aceasta data unde gasesc informatii sau se dau diferente ca sa se poate inscrie la clasa pregatitoare? Ma poate ajuta va rog cineva cu aceste informatii sau care a mai facut si in ce constau aceste diferente, sunt dificile?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu au împlinit, nu cum ai scris tu.

| sweetys a răspuns:

Vorbiti cu educatoarea, sunt cazuri in care se face o testare. Dar tinand cont de ceea ce am mai citit pe grupuri, majoritatea sunt pentru a mai sta copilul un an la gradinita. Anul acela conteaza mult, mai ales daca in clasa sunt copii care au aproape 7 ani, vor fi diferente mari.