| Lazăr_Denisa_1996 a întrebat:

Daca esti nascut in Maramures, mai exact Viseu de Sus esti ardelean sau moldovean?

9 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Esti bozgor laughing

| Freya1 a răspuns:

ARDELEAN si nu confunda asta.

| AC4S4 a răspuns:

Ardelean

| Nilsson a răspuns:

Maramuresul e regiune istorica asa ca locuitorii pot fi numiti maramureseni.
Daca sunt precum sucevenii carora nu le place sa fie numiti moldoveni ci bucovineni, nu cred ca o sa fie incantati sa-i numesti ardeleni happy

| Începătorul988 a răspuns:

Ardeleanca uăi. happy

| Iunix a răspuns:

Nu contează unde ești născută. Dacă te interesează neapărat contează ce sunt părinții tăi ( ardeleni sau moldoveni )

| Uvox a răspuns:

Pari simpatica...deci ardeleanca big grin

| Dishka a răspuns:

Ardelean

| TehDevil a răspuns:

Mama ei de geografie!
Stiai ca, capitala Romaniei este Budapesta, nu?!