| Roxytza a întrebat:

Daca verisoara mea se marita cu prietenul ei.Eu am voie sa ma casatoresc cu verisorul lui?

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Tu nu te poti casatori cu rude de sange de pana la gradul IV, deci cu cele pana la verii de gradul II inclusiv. Deci, tu te-ai putea casatori chiar si cu fratele sotului sorei tale, pentru ca nu este ruda de sange cu tine.

14 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Alla balla mia lei, ia si marita-te cu cine vrei! Ai domnisoara, ai, dar mai intai ia tu si termina o scoala, fa-ti o cariera si dupa vezi-ti de maritis.

Elianna
| Elianna a răspuns:

Da, nu sunteti rude de sange, si nici macar rude!

| MisterKat a răspuns:

Da, daca e verisorul lui. Nu sunteti rude de sange.

| Catalion a răspuns:

Bineinteles, ca nu este verisorul tau.

| Maya. a răspuns:

Normal.

| madalinutza a răspuns:

Buna
normal ca potihappy deoarece tu nu ai nici o legatura cu prietenul lui verisoara tabig grin
winking

| georginika a răspuns:

Da...de ce nu? Doar nu suntei rude de sange.

| Byuska a răspuns:

Da...Casa de piatra verisoarei tale si tie daca te mariti si sa fiti fericiti

| alexcan a răspuns:

Esti prea mica pentru ca pui aceasta intrebare deci oricat de frumos ai visa lasa dragostea sa isi faca simtita prezenta, in cazul tau nu cred ca este cazul de casatorie dar iti pot spune ca ai voie sa faci ceea ce vrei dar parintii si familia in general va avea de obiectat.

| Bebbe a răspuns:

Da pentru ca nu sunteti rudewinkinghappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur! poti!

| Alexandra_3484 a răspuns:

Da, ca doar nu o fii verisoru' tau?

| ayacata a răspuns:

Da.cred pentru ca nu sunteti rude de sange.

| alina_5726 a răspuns:

Ba da dc nu?