| angello17 a întrebat:

Daca eu si iubita mea ne-am duce la biserica cu 2 verighete si l-am ruga pe preot sa le sfinteasca are ceva?

Răspuns Câştigător
| Anca a răspuns:

Pai logoditi-va religios, daca chiar vreti!

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Va poate logodi, atat. Taina casniciei n-o veti primi pana nu va casatoriti civil. Nu trebuie sa va luati verighete, ci inele de logodna, care se poarta pe dreapta (nu pe stanga) si nu sunt legate intre ele prin taina casniciei.

| Psihiatra a răspuns:

Daca ai facut asta poti foarte bine sa oficiezi ceremoniile necesare pentru nunta.Trebuie mai intai sa mergi la starea civila pentru acte, apoi la biserica pentru ceremonia religioasa.

| darrio2007 a răspuns:

De ce nu va casatoriti in toata regula?

| edy132 a răspuns:

Casatoria inseamna sa te duci la biserica si la starea civila sa faci actele. Pe vremuri trebuia sa te duci doar la biserica.

| Petronela a răspuns:

Nu are nimic

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu popa sfinteste, ci Dumnezeu.si asta in sfanta taina a cununiei. ce intrebi tu este, consfintirea logodnei, dar asta nu permite si traiul in desfranare.deabia dupa ce o vei incununa imparateasa langa tine, la cununie vei putea fi in ordine in fata Domnului.in fata lumii ...primaria rezolva.si mai ales...NEAMURILE.da neamurile mai mult despart decat unesc.si pretenii la fel.

| angello17 explică:

Ar mai fi o mica problema... eu am 17 ani big grinbig grin si ne dorim asta foarte mult