| gatejion a întrebat:

Daca faci sex inainte de casatorie te cumineca preotul la spovedanie? Multumesc anticipat

15 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Te! Dar cred ca-ţi dă anumite canoane!

| gatejion explică (pentru Elianna):

Esti sigura?:d

caramela
| caramela a răspuns:

In unele zone ale tarii iti da sa tii post in saptamana nuntii, si cred ca orice om cu minte, incearca sa se abtina de la prostioare in saptamana nuntii.astfel risti sa iti spurci norocul...de cununat te cununa, dar cared ca e bine sa il anunti, si iti va citi o rugaciune pentru iertarea pacatului infaptuit.

| gatejion explică (pentru caramela):

Pai eu nu ma insor acum eu am intrebat daca ma cumineca nu cununa

| caramela a răspuns (pentru gatejion):

Scz, am citit gresit eu, inainte sa te marturisesti, trebuie sa ti post cel putin 3 zile, apoi parintele hotaraste daca primesti sfanta inpartasanie ori iti da canun...

| gatejion explică (pentru caramela):

Multumesc pentru raspuns

| caramela a răspuns (pentru gatejion):

Si depinde de gravitatea pacatelor primesti sau nu iertare, dar cel mai sigur e ca primesti canun.

| negru30 a răspuns:

Mai bine stai cuminte in noaptea aceea - pana te duci la biserica - este pacat - de ce sa ai constiinta incarcata Si daca nu te casatoreai nu este frumos sa faci sex si pe urma sa te duci sa saruti icoanele - cd te duci la biserica stai si tu cuminte o noapte ca nu mori

Apache
| Apache a răspuns:

Si spune-mi tu o singura persoana care nu a facut sex pana sa se casatoreasca.si eu iti dau o bere

| VladimirPutin a răspuns:

Te ce mă?

| AxelBv a răspuns:

Nu trebuie sa aflewinking

| didiDia a răspuns (pentru AxelBv):

Este o greseala sa ascunzi un asa pacat.

| anca288 a răspuns:

Te ce? daca ai facut sex, apoi fapta e facuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stai calm badie, pentru 200 RON, iti face si pantofiiwinking

| gatejion explică:

Sunt foarte multe persoane dar eu am auzit ca nu te cumoneca daca faci sex inainte de casatorie pentru ca e pacat foarte mare, decat sa mint mai bine nu ma spovedesc