| gatejion a întrebat:

Daca faci sex inainte de casatorie te cumineca preotul la spovedanie?

9 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Oh!
Posteaza mica ta intrebare la categoria Religie, iti vor raspunde persoane care stiu cu adevarat.

| cherrybomb a răspuns:

Pacatosule!laughing Hai sa fim seriosi cati baieti virgini din generatia noastra mai sunt?

| CharissaJ a răspuns:

E si pacat... sa nu faci pana la casatorie, treieste-ti viata nu rata nimic. Bafta happy

| Codrutzz a răspuns:

Esti pacatos! laughing

| cobra207 a răspuns:

Nu stiu, dar sincer nu cred ca are importnata straight face. Pana la urma tot ce conteaza e iubesti persoana respectiva, iar aceasta la randul sau sa te iubeasca.

| XAnonimgirlX a răspuns:

Nu stiu! dar este un pacat

| Ancamitumihaela a răspuns:

Sexul in afara casatoriei este un pacat care se numeste curvie. Fereste te de acest pacat. la spovedanie nu se iarta pacatele, ci numai Isus are putere sa ti ierte pacatele. Dumnezeu atat de mult a iubit lumea incat a dat pe Fiul Sau Isus sa moara pe cruce in locul tau., ca oricine crede in El sa nu piara, ci sa aiba vesnica. Vino la Isus ca numai El iarta pacatele pentru ca spus prin cuvantul sau din biblie, Iaoan 14cu6,, Isus i-a zis,, Eu sunt Calea adica care duce spre viata vesnica,, Adevarul si Viata, si nimeni nu vine la Tatal decat prin Mine,,

| gatejion explică:

Mersi tuturor pentru raspunsuri