| Loredana_Carmen_1992 a întrebat:

Daca la 3saptamani dupa contactul sexual neprotejat testul este vizibil cu2linii... sunt 3sapt de sarcina?

3 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Un test de sarcină măsoară cantitatea hormonului – gonadotropină corionică umană (HCG) – care circulă în corpul unei femei în timpul sarcinii.

Hormonul HCG poate fi prezent în sânge şi urină în aproximativ 10-14 zile de la concepţie şi rezistă în corp între 8 şi 12 săptămâni de gestaţie.

Deci da. Esti gravida si sunt 99% sanse sa ai 3 saptamani de sarcina.

| AliGab a răspuns:

Sunt 3 saptamani de gestatie si aprox 5 saptamani de sarcina. Sarcina este calculata de la data ultimei menstruatii. Sper sa fie o sarcina dorita si sa nu iei in considerare avortul indiferent de situatie. Succes in alegerile cele bune!

Răspuns utilizator avertizat