| Anna12341 a întrebat:

Dupa cat timp de la contactul sexual neprotejat iese testul de sarcina pozitiv?

Răspuns Câştigător
| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut dupa 2 sau 3 saptamani se face, sunt incantat ca vrei sa fie pozitivhappy Multa bafta

5 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Un rezultat corect adica VALID se obtine doar in momentul in care concentratia de hormoni de sarcina hCG din urina atinge o anumita valoare. Aceasta concentratie minima se va realiza doar in cea de a 21 zi socotita din momentul in care a avut loc ovulatia deci si fecundarea ovulului, deoarece din acest moment ia nastere placenta care incepe sa produca hormonul de sarcina.Aceasta zi va fi intotdeauna cea de a 7 zi din momentul datei considerate ca trebuia sa fie ziua de incepere a menstruatiei. Si rezultatul va fi POZITIV doar in cazul in care nu este vorba de o intarziere a menstruatiei ci este de fapt vorba de o lipsa a menstruatiei din cauza sarcinii existente.

| Emilian65 a răspuns:

La 3 saptamani de la ultimul act sexual, testul de sarcina iti indica daca esti sau nu gravida.

| AdrienWH a răspuns:

2 sap.

| ychigo a răspuns:

Dupa 2 săptămâni se face un test de sarcina, tu vrei sa fie pozitiv?

| Anna12341 explică:

Da, vreau sa fie pozitiv, multumesc frumos