| tonyc7 a întrebat:

Daca nici un barbat nu poate fi perfect, atunci care credeti ca sunt imperfectiunile sau slabiciunile pe care o femeie le-ar accepta la barbatul langa care alege sa traiasca?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Un barbat nu poate fi perfect asa cum nici o femeie nu poate fi perfecta.
Impreuna insa, pot fi absolut uimitori!
Pentru ca imperfectiunile unuia sunt completate de perfectiunile celuilalt si viceversa.
Cu alte cuvinte, calitatile si defectele fiind complementare, duc la un tot fericit!
Se numeste matematica iubirii...happy

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nici femeile nu sunt perfecte, chiar daca se pretind sau doresc.
Ca rezultat: cuplurile sunt pe baza de compromis.

| RAY a răspuns:

Mori cu pisicile lângă tine sperând la făt frumos, la ce pretenții au fetele în ziua de azi clar ca va fi vânzare mare de roboti sexuali sau vr

| Violleta2022 a răspuns:

Nici femeile nu sunt perfecte, dar cand este dragoste sincera si puternica, suntem dispusi sa facem compromisuri si sa ne acceptam partnerul, asa cum este, avand o casnicie lunga si fericita.

| Hammurabi a răspuns:

Eschimoșii sunt aproape perfecți. Cu o excepție.
De exemplu, nevestele eschimoșilor acceptă orice.
Dar nu acceptă ca bărbatul lor să facă sex cu o focă sau o morsă.
Pentru că un altul o poate vâna și aduce acasă pentru cină.
Și cum să mănânce familia ceva în care altul și-a băgat...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Și femeia este imperfecta, nici o femeia nu este perfecta, ca tind la idealuri asta este altceva, se agonizeaza spre neant astfel de persoane, asa ca imperfecțiunea le vei găsi la toate persoanele pe care le vei întâlni in viata.Dar dacă vrei un răspuns mai amănunțit unele femei pot accepta un băiat introvertit/timid/sensibil/rușinos mai puțin frumos fizic, in timp ce altele ar ocoli acest tipar de băieți, am dat un exemplu orientativ doar ca să îți faci o idee, gen nu toate femeile au aceleași standarte in selectarea unui partener, altele mai lasă de la ele, nu urmează spiritul turmei.

| Paul754880338 a răspuns:

Cea mai pregnanta imperfectiune, este femeia careia I se acorda "titlul" de judecator. De asemenea barbatul judecator este o greseala. Nu femeia accepta! Ea pretinde asta sub presiunea unei stringente necesitati.

| Mopmop a răspuns:

Nu exista un raspuns la intrebarea ta pentru ca fiecare suntem unici.
Poti doar sa vezi in timp cu fiecare experienta pe care o ai!

| Nina001 a răspuns:

Depinde de ea ca și persoana cum gândește, depinde în ce stadiu de cunoaștere sunteți. Dacă o persoana te iubește te accepta, iar acele imperfecțiuni ori minusuri peste care nu poate trece cu vederea se pot discuta.