| Andrei9716 a întrebat:

Dacă o mama isi înșeală soțul si acesta are dovezi poate câștiga custodia copilului?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde ce va hotari instanta in cadrul procesului de divort, tinand seama, in principal, de interesul copilului si de dovezile administrate. Si acum, de regula, incredintarea (custodia) este comuna doar domiciliul minorului se stabileste la un parinte. Pentru ca minorul sa fie incredintat doar unuia ar trebui sa se pronunte decaderea din drepturile parintesti a celuilalt parinte dar asta este greu si rar.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Intreaba un avocat

| Violleta2022 a răspuns:

Da, dar numai dupa ce se dezbate divortul.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dovezile trebuie să fie martori sau filmări cu camera ascunsă, care i-au văzut pe cei doi făcând sex. Restul sunt dovezi indirecte de care judecătorul poate să țină cont sau nu.

| Bizon95 a răspuns:

Custodia copilului depinde NUMAI de care e cel mai bun intres al copilului

asa ca doar daca sex-ul a fost facut in prezenta copilului, sau copilul era in cealalta camera si putea auzi foarte bine urlete din timpul sexului, iar sotul poate dovedi asta, atunci da, asta atarna greu

daca doar a inselat chiar fara nici un motiv, atunci conteaza, dar nu cinestiece!

in plus atentie ce dovezi ai, o camera ascunsa poate sa te muste pe tine de kur, pentru ca i-ai violat intimitatea sotiei!
iar daca, camera video nu e omologata, oricum nu va fi admisa in instanta!