| Sportacus123 a întrebat:

Dacă o persoană îmi vorbește urât, pe un ton neplăcut, câteodată chiar țipă la mine, ce e de știut despre astfel de persoane? Vrea doar să își arate "superioritatea"?
Ce să fac să n-o bag în seamă, să nu mai mă deranjeze deloc? Puțin, puțin tot mă deranjează când îmi vorbește cineva urât.

2 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

De regula da, aceste persoane vor sa para ca sunt superioare deoarece sufera de complex de inferioritate. Eu personal in astfel de cazuri aleg confruntarea directa. In cazul in care tot nu se potoleste, am de ales intre doua variante:
1. Daca e cineva de la munca, ma adresez superiorului ierarhic si implicit dep. de HR.
2. Daca nu e de la munca, rezolv eu singur problema in stilul meu care e mult mai eficient decat vorba buna cu astfel de persoane grele de cap.

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Esti un om ok, sanatos, poate destept care se prosteste.
Gafa ta cu contul asta este diferenta vizibilă dintre intrebarile pe care le pui si raspunsurile pe care le dai.