| anonim_4396 a întrebat:

Daca un baiat se uita in mod repetat dupa o fata si privirea lui staruie asupra ei cateva minute ar putea insemna ca o place? Dar daca si prietenii lui incep sa se uite catre fata respectiva ce ar putea insemna?
Doua chestii care mi-au dat de inteles ca NU ma place sunt urmatoarele: l-am salutat si mi-a raspuns cu o figura rigida, serioasa (daca ma placea zambea sau ceva de genul) si i-am dat like-uri multe pe facebook cat era online ca sa ii atrag atentia si nu a raspuns in niciun fel. Pe langa asta, cand trece pe langa mine se mai si uita fix ca sa il salut eu pe el.
Cele doua situatii sunt prezente in momentul asta in viata si in mintea mea. Mie imi place de el, dar nu sunt sigura daca actiunile lui inseamna ceva de bine sau de rau. Am gasit o foaie de curand pe banca lui care era o dovada concreta ca daca m-ar placea el prietenii lui nu ar stii. Am incercat sa ma apropii de prietenii lui, de fete am reusit, toate ma adora, iar baietii sunt ok, adica mie imi dau majoritatea (nu toti) ideea ca sunt ok cu mine, nici nu ma venereaza dar nici nu au o parere rea, in schimb o fata tot spune ca V. cel mai bun prieten al lui se uita foarte urat catre mine (desi ma saluta) iar de altul stiu eu sigur ca are ceva cu mine pentru ca l-am salutat si nu a raspuns, apoi m-a ciupit pe fb si nu i-am mai raspuns eu. Ce pot sa cred? Voi ce credeti?
O alta chestie ar mai fi ca l-am ciupit pe fb (nu ma luati ca nu inseamna nimic, ba inseamna CLAR interes) acum vreo luna si nu a raspuns, intre timp nu l-am mai bagat eu in seama si intr-o seara vad ca imi da poke back. Sa fi vazut doar atunci? Ma cam indoiesc...

17 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

Trimite-i poze nud pe fb.

Il dai pe spate, stii cum?

Pfoai, te ia de nevasta.
Clar.

Hai trezeste-te, da nu mai visa asa, si cu ochii deschisi si cu mana pe tastatura... pff.

Tlist domnle tlist, dincolo era mai happy.

| PerfectInsanity a răspuns (pentru Seby90):

Tu faci diferente intre sentimente si placere pur carnala? happy

| Seby90 a răspuns (pentru PerfectInsanity):

Iar tu faci diferente intre ironii si pateticul in care te scufunzi?

| PerfectInsanity a răspuns (pentru Seby90):

Si asa ca sa stii... putini baieti reactioneaza pozitiv in fata acestui tip de fete. poate unde esti tu e cum zici tu dar aici fetele de genul asta nu prea se gasesc

| PerfectInsanity a răspuns (pentru Seby90):

Fac diferenta, nu ma scufund in patetic, sunt pur si simplu timida. Nu ma pot duce la el sa ii zic in fata ca il plac pentru ca nu pot, iar el stie ca il plac si nu face nimic care sa ma ajute sa imi dau seama ce gandeste

| Seby90 a răspuns (pentru PerfectInsanity):

Ce faci pisi, devii prea clingy cu mine, 2 commenturi pe raspuns sad.
Uff te atasezi prea tare de mine.

Serios, lasa dracu facebooku, si iesi in oras.

Si asa acu vine sfarsitu lumii si nu apuci sa faci nimic. Cine stie, doamne fereste, mai mori si fecioara, dai seama ce pacat?

| PerfectInsanity a răspuns (pentru Seby90):

Iar faptul ca imi raspunzi la intrebare cu o alta intrebare arata lipsa de argumente. Nu ma sperii daca ai tupeu in spatele unui ecran, inarmat in mana dreapta cu un mouse si butonand. nu ma convingi de nimic sa stii, asa ca ma poti scuti de raspunsuri. No offence

| Seby90 a răspuns (pentru PerfectInsanity):

Jackpot, 3 raspunsuri!

I can feel it, you're in love!

| PerfectInsanity a răspuns (pentru Seby90):

laughing e ok, nu esti cretin 100% pari ok

| Seby90 a răspuns (pentru PerfectInsanity):

Asa mi-au zis toti...
da eu nu-i cred
eu normal este.

| PerfectInsanity a răspuns (pentru Seby90):

Tu stiti mai bine

| Seby90 a răspuns (pentru PerfectInsanity):

Not sure... what you did thereee.

| PerfectInsanity a răspuns (pentru Seby90):

Forget it

| SimonaQs a răspuns (pentru Seby90):

Cum mah sa ii trimita poze nud :O Asta ii sugerezi tu? Pfff

| Seby90 a răspuns (pentru SimonaQs):

Hai ma, daca vrea sa fie al lui, asta trebuie sa faca.

Ce atata pokeuri si likeuri, weapons of mass distraction si gata.

| meliinaassm a răspuns:

Dragostea asta.Da daca tu ai gasit acea foaie si zici ca e o dovada poate vrea sa tina acest fapt secret, dar tu incearca sa ii atragi atentia in diferite mosuri si pe retelele de socializare incearca sa ii lasi un comment mai siropos de genul "adorabil

| Sabinutza1332 a răspuns:

Salut. As putea sa-ti zic ca baiatul care te priveste mult simte ceva catre tine dar exista o mica problema el pur si simplu nu ii ofera locul prietenului sau care te saluta dar in acelasi timp se uita ciudat la tine. Nici intr-un caz sa nu te lasi amagita de el fiindca s-ar putea fi si un simplu pariu dintre ei. Pur si simplu nu trage atentie la acest fapt si vei trece peste aceasta situatie. Succes )