| anonim_4396 a întrebat:

Ma enerveaza la culme ca da semne clare ca ma place dar nu face nimic. Nu pot sa ma duc eu la el pentru ca el e un baiat *dorit* de toate fetele din scoala si nu vreau sa ma fac de ras, dar cat o sa ma mai lase sa sa astept? L-am ignorat mult in ultimul timp. Ma faceam ca nu il vad si pe langa faptul ca se holba dupa mine m-a si ciupit pe fb (avand in vedere ca eu l-am ciupit mai de mult si nu a raspuns). Stiu ca e ceva pueril dar e un semn de interes si eu il iau ca atare, iar cea mai buna prietena spune ca sigur intentionat m-a ciupit pentru ca nu il bagam in seama. In schimb azi cand am trecut pe langa el pe hol si l-am salutat (pentru prima oara) a raspuns serios si nu am vazut niciun zambet, nicio incantare pe figura lui, dar de cate ori eram pe hol aparea si el cu prietenii lui si statea cu fata inspre mine. Sunt pe drumul cel bun?

Răspuns Câştigător
| Daysee a răspuns:

Nu trebuie sa pui botul la toate c*caturile. Cine te place te place asa cum esti si daca tu crezi ca toti copiii te vor arata cu degetul sa stii ca nu e asa. Prin ce treci tu, e o situatie extrem de normala pentru adolescenti. Nu-ti fie frica, succes!
Pa, pa.

3 răspunsuri:
| Daysee a răspuns:

NU, nu esti pe drumul cel bun. Nu continua asa vei avea de pierdut. Daca va aparea alta fata? Poate el e interesat de tine. De ce nu faci primul pas? O sa te faci de ras? Nu prea cred. Nu ai de ce sa fi timida! Spune-i clar. Tu ma placi sau ce? Fara ocolisuri fara nimic, ia-ti inima in dinti si du-te la el sau scrie-i pe facebook, pe messenger oriunde. Doar spune-i pentru a iesi din toata situatia asta. Daca el chiar vrea sa aveti o relatie, bun. Daca nu vrea, tot bun. Exista milioane de baieti nu e capat de lume. Iti urez succes!
Pa, pa.

| PerfectInsanity a răspuns (pentru Daysee):

Faza e ca nu vreau sa zica dupa aia prin scoala chestii gen: aia m-a intrebat daca o plac... poate sa si infloreasca chiar sa zica k i-am cerut eu prietenia.

| Daysee a răspuns (pentru PerfectInsanity):

Nu trebuie sa pui botul la toate c*caturile. Cine te place te place asa cum esti si daca tu crezi ca toti copiii te vor arata cu degetul sa stii ca nu e asa. Prin ce treci tu, e o situatie extrem de normala pentru adolescenti. Nu-ti fie frica, succes!
Pa, pa.

| DiiiaDy a răspuns:

Eu sincer nu te inteleg, de ce il ignori? daca te place de ce tii cont ca e un baiat popular? important este ca si el te place, poate ca s-a saturat sa fi indiferenta cu el si de aceea a si lasat-o balta.Eu propun ca data viitoare cand va intalniti sa-l intrebi ce are de gand, ciupindu-va si ignorandu-va nu ajungeti nicaieri... daca el nu e in stare sa puna piciorul in prag fa-o tu, nu ai nimic de pierdut. Sper ca ti-am fost de folos :*