| tonyc7 a întrebat:

Daca un barbat zambeste mai rar de felul lui, mai ales cand discuta pentru prima data cu o femeie, incercand sa cunoasca acea femeie, asta inseamna ca va fi mai greu pentru el sa cucereasca acea femeie?

3 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Zambetul nu e o conditie dar e un plus.

| helpforyou a răspuns:

Deloc. Mai ales ca prima data este doar un moment. Depinde de cum se simte in acel moment. Si mai sunt si femei care apreciaza aceasta seriozitate la barbat, care il face mai matur.

| Fantaspirit a răspuns:

Este important să zâmbești când simți,și în anumite contexte,este bine sa fii natural,sa faci ce simți,dar eu zic că dacă rezonezi cu acea persoana și se creează o conexiune intre voi orice supărare îți va trece,vei uita toată agonia prin care au trecut de-a lungul timpului și o sa zâmbești fiindcă ai găsit un om de calitate,pe cineva cu calitățile pe care le căutai chiar daca aparent se poate prezenta ca un om simplu,modest când se vede cu tine.
Daca te vei simți bine cu persoana aceea și ai anumite chestii in comun cu ea automat o să și zâmbești fiindcă te scoate din starea ta, din lumea ta, daca nu o va face probabil că nu e persoana potrivită și dacă vei zâmbi o vei face mecanic, nu va veni natural din partea ta.
Nu trebuie sa te gândești la zâmbet, daca e o femeie frumoasa in interior cu siguranță îți va smulge mai mult decât un zambet și nu vei mai fii la fel de serios.