| Biancaaioanei a întrebat:

Daca verisoara iubitului meu e impreuna cu verisorul meu eu am voie sa fiu cu iubitul meu impreuna...e pacat sau ceva? Cer seriozitate ..cine stie gradele de tudenie
Va multumesc!

9 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ti-am raspuns la intrebarea anterioara si ti-am spus ca nu este nici o problema, asa ca n-are de ce sa fie nici pacat. Ti-am spus si gradul de rudenie, asa ca va puteti chiar si casatori, atat civil, cat si religios.

| Biancaaioanei explică (pentru Ioandelasal):

Sunteti siguri? ...va rog frumos seriozitate happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru Biancaaioanei):

Da,si stii ceva? Unii preoti sunt niste tarfe (sorry de expresie) care doar incearca se te frece de bani, desigur, nu toti, mai sunt unii cu capul pe umeri

| Ioandelasal a răspuns (pentru Biancaaioanei):

Bineinteles ca sunt sigur si sunt foarte serios, nu-mi permit sa glumesc la intrebari serioase.
Am fost jurist si cunosc bine problema.

| Biancaaioanei explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc tare mult.m-ati ajutat foarte mult.am cateva luni de cand incerc sa aflu. sper sa fie asa.
Mii de mulțumiri ☺☺

| cristi202 a răspuns (pentru Biancaaioanei):

Am vazut-o si pe asta pe aici! Cineva care sa se indoiasca de ce spune Ioandelasal. Biancaioanei, Ioandelasal e unul din cei mai bine documentati si cei mai seriosi useri de aici, in ce iti spune el, poti avea deplina incredere. Stie ce spune si pentru multi e de un mare folos raspunsurile lui.

| Biancaaioanei explică (pentru cristi202):

Ok mulțumesc mult ....preotul imi spunea ca nu am voie ca e pacat si nu spun ca nu am incredere.dar vreau sa stiu sigur sigur...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hey! nu e nici un pacat...n-ai de ce sa-ti fie frica...

| Biancaaioanei explică (pentru anonim_4396):

Pai imi e cam frica pentru ca parintele din sat imi spune ca e pacat si nici nu imi explica bine