| Blossomis a întrebat:

DAU FUNDA! Buna tpu.Am mare nevoie de ajutor.

Am o chinchilla, o cusca mare a ei si 80 de lei.

Pe cusca si pe chinchilla voi lua 200 de lei.E pusa la vanzare si sunt mai multe persoane interesate de ea.

Imi doresc foarte mult un porcusor de guineea de la o crescatorie celebra caruia nu ii pot spune numele decat pe privat.AM gasit acolo un porcusor de guineea coronet fox lila deosebit de frumos.Este 150 de lei.

Mai imi raman 130 de lei din care trebuie sa iau cusca, fan si mancare.CRedeti ca imi ajung banii?

Am avut acum un an un porcusor de guineea si era foarte usor de ingrijit, iar apoi am luat o fta cu care s-a imperecheat si s-a tot imperecheat pana am ajuns la 11 porcusori.

Atunci eram mica si nu vroiam sa-i dau iar parintilor mei le era tot mai greu. numai intretinerea lor costa pe luna 400-500 de lei pe putin.

I-am zis mamei mele ca vreau sa-mi iau iar unul, de data asta unul de rasa, iar mama a luat foc cand a auzit.

Imi doresc mult unulCum o pot convinge pe mama mea?

nu stiu ce sa facnote bune la scoala am(app sunt clasa a 10-1),si nu stiu ce as putea sa fac pentru ai arata mamei mele ca imi doresc mult unul...

4 răspunsuri:
| ovidiu8msn a răspuns:

Wow! 400-500 lei. Adica 4-5 milioane intretinerea lunara a 11 animale de marimea unui sobolan. Ce le dadeai sa manance?
Incearca sa o ajuti pe mama ta prin casa la curatenie, spalatul vaselor...etc. Arata-i ca esti responsabila.

Răspuns utilizator avertizat
| Kremlin a răspuns:

Eu am porcuşor de guineea şi nu e aşa greu să îl întreţii. Vorbeşti aiurea.Sau mă rog poate tu ai avut din ăia de fiţă.

Răspuns utilizator avertizat