| Blossomis a întrebat:

DAU FUNDA! Buna tpu.Am mare nevoie de ajutor.
Am o chinchilla, o cusca mare a ei si 80 de lei.
Pe cusca si pe chinchilla voi lua 200 de lei.E pusa la vanzare si sunt mai multe persoane interesate de ea.
Imi doresc foarte mult un porcusor de guineea de la o crescatorie celebra caruia nu ii pot spune numele decat pe privat.AM gasit acolo un porcusor de guineea coronet fox lila deosebit de frumos.Este 150 de lei.
Mai imi raman 130 de lei din care trebuie sa iau cusca, fan si mancare.CRedeti ca imi ajung banii?
Am avut acum un an un porcusor de guineea si era foarte usor de ingrijit, iar apoi am luat o fta cu care s-a imperecheat si s-a tot imperecheat pana am ajuns la 11 porcusori.
Atunci eram mica si nu vroiam sa-i dau iar parintilor mei le era tot mai greu. numai intretinerea lor costa pe luna 400-500 de lei pe putin.
I-am zis mamei mele ca vreau sa-mi iau iar unul, de data asta unul de rasa, iar mama a luat foc cand a auzit.
Imi doresc mult unulsadsadsadcryingCum o pot convinge pe mama mea?
nu stiu ce sa facsadsadnote bune la scoala am(app sunt clasa a 10-1),si nu stiu ce as putea sa fac pentru ai arata mamei mele ca imi doresc mult unul.

19 răspunsuri:
| invisibleboy a răspuns:

Mai bine pastrezi cioncilla.

Răspuns utilizator avertizat
| invisibleboy a răspuns (pentru Blossomis):

Nu, ca nu vreau sa-i dau neaparat, dar daca voiai iti puteam da 1 sau 2

Răspuns utilizator avertizat
| invisibleboy a răspuns (pentru Blossomis):

Pai depinde ce hamsteri ai avut (rasa), eu am Campbell, traiesc pana la 3 ani jumate.

Răspuns utilizator avertizat
| CyberEye a răspuns:

Da,si eu am chinchilla, o femela si un mascul standard Maxi si Mini, asa ii iubesc :X... porcusorii de guineea nu imi plac asa mult... cum vrei tu dar iti propun sa iti tii chinchilla ca is si jucause

Răspuns utilizator avertizat
| CyberEye a răspuns:

Ancutza,din ce oras esti? si ce culoare este chinchilla? mascul/femela?

Răspuns utilizator avertizat
| CyberEye a răspuns (pentru Blossomis):

Pff pacat stau la 450km de tine laughing dar si eu asa ii iubesc :X mda scopuri... eu nu i-as omora ca sa le iau blana ca altii care ii baga la sufocat dp ii taie I don't want to see...

Răspuns utilizator avertizat
| CyberEye a răspuns (pentru Blossomis):

Pfff esti nebuna? cum sa lasi asa bijuterie blanoasa in strada.mai bine trimitemeo prin FanCourier sau PostaRomana laughing)

Răspuns utilizator avertizat
| CyberEye a răspuns (pentru Blossomis):

...de ar fi fost 10-50 de km era altceva dar asa 0 sanse crying uitate pe net, oare nu sunt firme care transporta animale vii? gen FanCourier dar ma gandesc ca cere o plata... AnimalsCourier laughing)

Răspuns utilizator avertizat
| CyberEye a răspuns (pentru Blossomis):

Noroc,dar vezi cui eu dai ca poate il vezi pe ala in iarna asta cu un fular pe gat gri standar blanos laughing)

Răspuns utilizator avertizat
| Creier a răspuns:

Spune-i mamei tale ca tu ii vei face curat si vei avea grija de el.happy