| claudiakilinc a întrebat:

Dau funda happy! Nu inteleg de ce un barbat se schimba intr o relatie,la inceput totul este roz si dupa cateva saptamani, luni se transforma in alta persoana totul devine gri.E vina femei lor pentru ca ofea mai mult decat este nevoie? Ma poate ajuta cineva cu cateva raspuns uri! Va rog

Răspuns Câştigător
| Hace a răspuns:

La inceput se straduiesc toti sa te faca sa ii placi, sa ramana langa tine. Dupa aceea cand se obisnuiesc cu tine si relatia devine mai stabila, incep sa fie ei, in stare naturala laughing. Poate este si vina femeilor deoarece intotdeauna vrem mai mult si ne gandim ca la inceput era altfel. Dar ar trebui sa te gandesti ca si tu la inceput erai altfel si nu iti pasa.

Daca vrei ca relatia sa continue si sa fie ok, incearca sa discuti cu el si sa ii spui ceea ce te deranjeaza si ce ai vrea sa schimbati in relatie. Daca nu este de acord inseamna ca nu ii pasa si mai bine renunti.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Pana nu dai de unu bine crescut nu ai ce face

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut

Am citit niste informatii excelente despre acest subiect aparute in cartea "Cele cinci limbaje ale iubirii". Daca ai timp, te indemn s-o citesti (chiar in primul capitol se vorbeste despre aceasta provocare).

Cele bune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este cat se poate de simplu in cazul acestor specimene.
1.isi doresc cu ardoare o femeie anume(desi stiu ca nu este genul ei datorita comportamentului);
2.fac tot posibilul sa fie cu pers dorita de femeia in cauza(o curteaza ca la carte, este un adevaat domn pana ajunge sa isi atinga scopul);
3. Cand au certitudinea ca au "prins" victima facand-o sa se indragosteasca retul este simplu de dedus;
4. Cand femeia se indragosteste atunci tanarul "domn" nu trebuie sa se mai speteasca sa poarte masca unui tanar bine crescut(nu are cum, deoarece nu vrea si nici nu doreste).
Simplu?
Toate cele bune.

| Blamely a răspuns:

Depinde de fiecare persoană în parte.
Nu toţi bărbaţii sunt nişte prefăcuţi.
Dar presupun că "cel de care te-ai îndrăgostit" nu e chiar aşa cum pare. Fiecare la început încearcă să facă o impresie bună, ca să facă persoana de lângă el să se îndrăgostească. După ce acest lucru i-a reuşit nu mai e nevoie să se chinuie să se prefacă ceva ce nu e. Şi revine la vechiile obiceiuri, vechiul comportament.
Poate este şi vina ta, dar nu pot să mă exprim, nu ai dat detalii.

| StalkerSoul a răspuns:

Poate femeia il streseaza prea mult, acum sa fim seriosi cui i-ar place ca, cineva sa stea pe capul sau toata ziua.

| IisusHristos a răspuns:

Pescarul dupa ce prinde pestele il mai momeste cu mamaliga? Depinde si de ce fel de persoana esti tu. Si reciproca e valabila. Trebuie sa poti purta o discutie interesanta cu cineva intr-o relatie. Sa dezbateti subiecte care sa va intereseze pe amandoi ca degeaba vorbesti tu despre cai si el despre asistentele lui Capatos. O alta parte care conteaza in proportie de 90% intr-o relatie (desi majoritatea incearca sa se minta pe ei insisi ca nu este asa) este sexul. Atat de o parte cat si de cealalta. Este ceva fiziologic si sanatos. Pai daca el sta cu tine, iar tu nu ii oferi asta nu este normal sa caute in alta pate? Daca tu te duci la magazin sa cumperi paine si nu gasesti, nu te duci la alt magazin dupa? Incearca o perioada sa creezi concurenta. Sa isi simta pozitia amenintata. Sa stie ca nu esti valabila pentru el 100% in orice conditii si ca intotdeauna poti sa gasesti ceva mai bun daca el nu te satisface (si nu ma refer numai la partea sexuala). Dupa exista doua posibilitati in funcite de caracterul si orgoliul lui: Ori isi pierde interesul si se reorienteaza, ori devine din ce in ce mai interesat de tine. Spune-i ca inima ta e data lui Hristos ca sa creezi o concurenta puternica, iar el probabil se va lupta sa te cucereasca (sau va zice ca esti nebuna). Succes.