| AngelSpeed a întrebat:

Dc paritii le dau cadouri de craciun copiilor lor dar nu le spun semnificatia adevarata a craciunului straight face

8 răspunsuri:
| Nicoleta a răspuns:

Pentru ca pentru multe persoane, Craciunul a devenit doar o sarbatoare comerciala.Pentru unii Craciunul inseamna doar mancare, distractie, cadouri, cumparaturi, orice altceva decat ceea ce ar trebui sa reprezinte.

| aaaa12345 a răspuns:

Le dau si le spun 'Uite! Avenit mosu' sau le dau cadoul ei dar fara sa le spuna ce inseamna semnificatia Craciunului spiritul acela armonia si cate si mai cate.

Pa, pa!

| ღEυCαρѕυηαTυAηαηαѕ a răspuns:

Pentru ca nu vrea sa le strice bucuria de a spune: Vine Mosul tati? LOL e cam stupid dar ma rog. Mie mi-a spus la varsta de 11 ca ei sunt... oricum eu stiam de la varsta de 7-6 ani

| Cineva_3810 a răspuns:

Imi pare rau ca ma bag dar mama mi-a spus de mica semnificatia Craciunului si atunci gand am aflat ca mosu' nu exista mi-a vorbit despre spiritul Craciunului etc...parintii care sunt neglijenti fata de aceste lucruri gresesc.thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar voi stiati ca nu exista spiritul Craciunului? In Biblie nu scrie nicaieri de Craciun, ci doar de Nasterea lui Hristos... Asta e adevarata sarbatoare! Sarbatorim pe cine nu trebuie!

| barcelonamessi a răspuns:

Ca nu stiu.

| Nicoletta_9240 a răspuns:

Pai nu stiu, mie una mi-au spus... dar poate nu toti stiu sau nu dau importanta adevaratei semnificatii a Craciunului big grin

| pancake_4521 a răspuns:

Nu este adevarat, nimeni nu poate dovedi ca intr-adevar Iisus Hristos s-a nascut pe 25 decembrie.eu cred in Dumnezeu dar nu cred in toate tampeniile scrie in acea carte de fiecare om care a apucat. s-a pus unul sa scrie ceva in timpul Lui Iisus, apoi, peste 20 de ani, dupa ce Iisus a murit si urmatorul om nu a avut nicio dovada si nu a fost martor la chestia asta, se apuca sa scrie si el ceva despre care nu are habar.mai trec 50 de ani, vine alt ametit si scrie ce apuca si tot asahappy