| ZambetheFalse a întrebat:

Dci eu locuiesc la tara si am ramas singura acasa, eu treuie sa bag lemne pe foc dar lemnele sunt undeva in fundul curtii si mi-e frica sa ies afara. Ce sa fac.va rog raspunde-ti repede del mai folositor raspuns funda
P. S:am 12 ani

Răspuns Câştigător
| RoxyGirl a răspuns:

Deci aprinde toate becurile; ia-ti cu tine o lanterna; telefonul in buzunar(stiu ca e absurd dar functioneaza) si ai incredere ca nu o sa se intample nimic. Funda?

13 răspunsuri:
| ELLSSA a răspuns:

Suna un prietenhappy

| EmaS a răspuns:

Suna un prieten sau o ruda care locuieste in apropiere sa vina sa te ajute.

| Maariiaa a răspuns:

De cine să îți fie frică?happy Dacă spui că stai la țară ar trebui să fie liniște față de orașe,cel puțin așa cosider eu. Nu trebuie să îți fie frică, probabil te-ai uitat la filme neindicate vârstei tale.
Nu e normal să te duci singură să cari lemne, așa că discută cu părinții tăi sau învingeți frica. Nu cred că te pun noaptea să cari lemne din fundul curții.big grin

| Millanteria a răspuns:

Buna. Si eu am 12 ani. Infrunta-ti frica! Cel mai bine e sa te duci repede repede, sa iei lemne si sa vii inapoi. Pana la urma nu se poate intampla nimic. Absolut nimic. Eventual ia-ti o lanterna daca ai!
Pa, pa!

| eXtreme21 a răspuns:

Cauta o lanterna daca ai si daca nu, nu-ti fie teama, asa eram si eu cand eram mic, imi era frica.
Altadata sa iti aduci lemne de ziuawinking
Sper ca am putut sa te ajut.

| 愛日本 a răspuns:

Sună o rudă, un vecin un prieten şi adu mai multe lemne să nu trebuiască să mergi din nou.

| miolina a răspuns:

Simulare la bataie pana la rezolvarea problemei.

| MysteryMen a răspuns:

In primul rand opinia mea ar fi sa nu iti fie frica eu am aproape 14 ani dar sunt baiat si m-am uitat al foarte multe doc despre fantome si astea si mi-am dat seama a nu exista gandeste ca nu exista nimic care sa poata as iti faca ceva. SI eu sunt oto de la tarabig grin dar nu imi e frica...n-am de ce si daca e cev sunati cea mai buna prietena sau cel mai bunlaughing si du-te vorbind cu ea la telefon despre alte lucruri nu o sa iti mai fie asaa de mult frica. Funda?

| Tudyss a răspuns:

Buna,nu trebuie sa iti fie frica,banuiesc ca locuind la tara,in jurul casei ai gard,deci nu poate sa te atace vreun lup sau alt animal,stai linistita,ia o lanterna si du-te in pace dupa lemne, nu exista varcolaci, vampiri etcbig grin

| Azael2k a răspuns:

Te duci si iei o lanterna sau eventual doua ( sau cate ai ) si iti luminezi drumul pana acolo. De asemenea iti spui in gand ca nu are ce sa ti se intample ( pentru ca in mod cert nu o sa se intample nimic )... dupa care te intorci inapoi si ne scrii cum a fost.

Succes!

| ZambetheFalse explică:

Multumesc tuturor mi-am infrant teama si am iesit afara, focul nu s-a stins

| IoanaElena a răspuns:

Pai,avand in vedere si poti fi sigura de asta,avand in vedere ca nu exista fantome,vampiri,sau ce ai mai vazut tu la televizor... poti sa te duci linistita fara nicio grija...dc sa-ti fie frica? cine ce poate sa-ti faca? stai linistita ca totul o sa fie bine, du-te fara grija dupa lemne, decat sa mori de frig in casa mai bine iti infrangi temerile si o sa-ti dai seama ca nu ai avut de ce sa te temihappy

| laviniaticu a răspuns:

Aprinde toate luminile, eventual lasa o usa deschisa sa se vada mai bine, imbraca-te bine si iesi. Eventual ia-ti un telefon cu muzica sa-ti distraga atentia, sau canta ceva in timp ce te duci. Daca nu, suna pe cineva si vorbeste la telefon in timp ce te duci, mai ales daca ai casti e super ok. Te duci de doua ori, iei mai multe lemne si te-ai linistit. Iar data viitoare cand ramai singura fa-ti stocul de lemne pentru toata noapte inca de cand e lumina, sa nu mai fii nevoita sa te duci noaptea.