| elenasofia a întrebat:

De aproximativ 2 luni vorbesc cu un baiat si el mi-a zis ca ma iubeste si m-a intrebat daca vreau sa fiu cu el, iar eu am la inceput nu stiam ce sa zic si apoi am raspuns cu "da".
Acum avem o luna de cand suntem impreuna. Imi place compania lui, si sunt si geloasa, dar parca nu stiu daca il iubesc. :\.el invata bine si cand sunt cu el adevaru`i ca, chiar ma simt bine.
Oare ce as putea sa fac sa vad daca il iubesc cu adevarat?

10 răspunsuri:
| Noonee a răspuns:

Sa aștepți happy

| AnneღU a răspuns:

Sincer?hee hee o luna nu e de ajuns sa spui ca iubesti cu adevarat pe cineva... In prim plan e de ajuns sa te indragostesti, iar tu cred ca ai facut-o deja big grin Nu ramane decat sa vezi cum decurge relatia si cat de tare se intensifica sentimentele tale pentru el. Bafta!

| Măriucaaaaaaa a răspuns:

Buna. Intr-o luna nu ai cum sa iubesti cu adevarat. Doar sa placi. Ramai cu el iar daca dupa un timp vei avea senzatia ca nu vrei sa plece de langa tine, ca vrei sa il ai toata viata, ca nu poti sta fara el atunci da, e iubire.

| lacrima15 a răspuns:

In primul rand da il iubesti pentru ca gelozia e un semn..nu esti gelos pe cineva pe care nu-l iubesti.Hei invata bine e foarte bine asta. Faptul ca te simti bine langa e el e un semn ca te indragostesti repede! Sper ca ti-am fost de folos! Succes si iti doresc o relatie minunata alaturi de el! Sper ca te-am ajutat1A si inca ceva..nu-l lasawinking

| Crucia a răspuns:

Îţi dai singură seama de chestia asta. Dacă eşti geloasă, înseamnă că îl iubeşti cu adevărat. Presuspunerea mea. şi ceea ce-ţi recomand este să aştepţi. Dacă aveţi o lună e posibil să fie o relaţie serioasă.
Dă-ţi singură seama de chestia asta.

| Assy99 a răspuns:

Dupa doar o luna de relatie nu poti sa iti dai seama daca il iubesti sau nu, dar daca esti geloasa inseamna ca flacara iubiri trebuie sa nasca. Incearca sa astepti, sa vezi daca va merge, dar daca simti ca nu va merge, nu incerca sa te indepartezi de el, incearca sa ramaneti prieteni, din prietenie se naste dragostea.

| Alice001 a răspuns:

Senzatia aia, cand il vezi ti se inmoaie picioarele, ai emotii de cate ori urmeaza sa te sarute... vezi ce simti tu happy

| ManGoLine a răspuns:

Timpul le va rezolva pe toate.
Cel mai bine este sa aștepți și sa vezi cu decurge relația voastră, dar din moment ce știi sigur ca el te iubește, cred ca și dacă tu nu simți ceva pentru el, în timp vei învață sa îl iubești asa cum și el te iubeste pe tine

| MunyLeka a răspuns:

O solutie mai drastica ar fi sa luati o pauza...sa pleci in vacanta la bunici..gasesti tu ceva.dar sa nu vorbiti deloc in aceasta pauza. Asa vei vedea daca ti-e dor de el, daca iti lipseste.

| Bambilika a răspuns:

Daca simti ca esti geloasa inseamna ca il iubesti. daca nu poti sa te desparti de el inseamna ca il iubesti. daca te gandesti mereu la el inseamna ca il iubesti. daca iti place compania lui si vrei mereu sa-l vezi inseamna ca-l iubesti. deci, nu cred ca e prea greu sa-t dai seama ca il iubesti, sau cel putin tii la el