| lorena66 a întrebat:

De ce când ies in grup cu prietenii si baiatul de care-mi place devin agitată? Adica devin fooarte energica, evit contactul vizual si gesticulez o groaaaaaaaza! Cand ajung acasă imi dau seama ca probabil am fost foarte penibilă, iar acum nici nu ma mai place. Dar faza e că era asa mai mereu si că încă iese cu noi. Nu suntem cine stie ce grup, eu cu inca doua cele mai bune prietene care stiu cum sta treaba si un alt prieten foarte bun care-l cheama pe crush si pe ceva alt prieten de-a lui. In total suntem sase, iar eu cred că sunt cea mai cringe. Ce as putea face să par mai normală? Adica tin sa precizez că am mai fost impreuna cu el o data, dar era prea timid si nu mergea. Cand iesim se tot uita la mine si chestii, dar cand vine vorba de mesaje trebuie sa-i dau eu si el nu continua conversatia. Ar fi sanse să ma mai placa?

Răspuns Câştigător
| Nimeni20192018 a răspuns:

Dacă el este linistit, cel mai probabil vrea să te vadă și pe tine mai liniștită. Așadar, trebuie să îți controlezi emoțiile, și să nu mai devii energică.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce varste aveti?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da. sunt șanse. Pățești așa din cauza emoțiilor.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu ai decat sa incerci direct: intreaba-l daca vrea sa iesiti doar voi doi, calmeaza-te, si daca iese, spune-i ca inca il placi, ori da-i de inteles.

| Stropdeploaie a răspuns:

Pai daca el este o fire mai linistita ....Cum sa placa o fata atit de zurlie ca tine? Scuza ma ...nu vreau sa te jignesc! Daca el nici prin mesaje nu ti da nici un semn ..ca doar nu l mananci prun mesaje. deci nu te place sub nici o forma! NextBoys!

| Rihhana1 a răspuns:

Sa incerci sa nu te lasi copliesita de sentimente.