| DoriB20 a întrebat:

Buna TPU!
Sunt studenta in anul 5 si am un crush pe unul din colegii mei de grupa.E genul ala de baiat popular, pe care toate fetele il vor DAR este foarte serios, a avut vreo 2 prietene de cand suntem noi colegi, nu e un fustangiu.Noi doi suntem prieteni, ne intelegem foarte bine si mereu l-am simpatizat insa nu mi-am dat seama ca il plac in modul ala pana anul acesta.Ce m-a dat peste cap putin a fost ca o prietena mi-a spus ca prin anul 2 el a intrebat-o de mine si daca am prieten.In perioada aceea chiar aveam prieten dar observam ca ma invita des sa iesim, era si obvious ca ma place dar nu am dat prea mare importanta.Momentan si eu sunt despartita de prietenul meu de atunci si nu sunt sigura daca el(colegul meu)este cu cineva acum insa el ne tot cheama sa iesim in grup(noi impreuna cu colegii nostri de grupa). Pana acum nu m-a mai invitat sa iesim doar noi doi decat anul trecut de vreo 2 ori dar din nou, am trecut cu vederea (aveam alt prieten deja) si nu il condamn pentru ca l-am cam refuzat in trecut si poate se gandeste ca il voi refuza si acum.Ce pot face ca incet-incet sa ii atrag atentia si sa ii dau de inteles ca sunt interesata de el? Mentionez ca eu sunt o persoana extrovertita, el este popular dar mai introvertit si nu imi dau seama de multe ori ce intentii are.Cum as putea sa il citesc?
Multumesc!

19 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fata bărbați ăștia sunt foarte rari, cam 20% dintre toți, ai concurenta serioasa și vei avea mereu, dacă nu ești frumoasa și tu slabe șanse, fizicul contează, dar pentru sex poate ca te vrea

| Violleta2022 a răspuns:

Invita-l tu sa iesiti la o cafea, sub motiv ca vrei sa mai vorbeti cu el despre un anume curs sau problema intalnita la facultate.
Este evident ca te place dar ii este jena sa te abordeze.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Atacul direct.

| DoriB20 explică (pentru sadrian46):

Suntem prieteni si ar fi putin ciudatlaughing)

| sadrian46 a răspuns (pentru DoriB20):

Tocmai de aceea!

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Daca nu il poti citi, e mai interesant.
Baga niste pretexte sa iesiti la un aproape date. Zi-i si tu ca esti neplimbata si netinuta de mana. Vezi ce face.
E ala despre care intrebai si in 2019? Daca te-a placut pe bune, inca e interesat.

| DoriB20 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Daa e acelasi tip.
doar ca acum suntem mai apropiati, ca prieteni. o sa incerc sa-i dau hinturi de genul laughing

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru DoriB20):

Da-i.
Daca e reciproca treaba, flirtul vine natural, din ambele parti.

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Buna,daca tot ai specificat extravertit si introvertit, ce personalitate aveti?

| Daz01 a răspuns:

Ești fata din poză? Dacă da pot să afirm că ești frumoasă. Faptul că sunteți și prieteni ai toate atuurile la îndemână. Just do it! Succes.

| LifeLust a răspuns:

Nu inteleg ce-ti place cu asevarat la el, ai scris doar ca-i popular si ca exista chimie intre voi. Dar ce este de viitor concret la el pentru tine, nu relatiile lui din trecut?

| LifeLust a răspuns:

Ceva nu bate, tipul asta iasa in mod repetat cu colegii lui, si ii mai si invita. Ca introvert de-abia poti sa te deacurci cu 2 oameni cei mai apropiati, dar sa-ti placa la modulala si sa fi manager-ul intalnirilor nu-i chestie de introvertit.

| LifeLust a răspuns:

Poate ca-i misterios nu introvertit. Si asta nu e prea de bine in orice caz.

| LifeLust a răspuns:

Nu te grabi, daca nu esti pregatita mai stai sa-l cunosti si testeaza-l si testeaza-ti cunostintele despre el.

| paul123paul123 a răspuns:

Curaj daca crezi că este bărbatul ales sa te măriți, daca nu mergi și căuta persoana aleasa.

| DoriB20 explică (pentru paul123paul123):

Cred ca acum e momentul sa spun si ceva amuzant laughing mi-am pus si eu de Boboteaza anul trecut busuioc sub perna, asa sa vad ce iese(mama l-a visat pe tata si cred ca si asta m-a manat sa o fac)Si l-am visat chiar pe baiatul asta laughing

| RAY a răspuns (pentru paul123paul123):

Ce măritiș? O relație maxim de 2, 3 ani

| LifeLust a răspuns (pentru RAY):

Si eu am aproximat la fel, cam 2 ani iil tin relatiile pe baiat, cel putin la varsta asta. Pe ea posibil mai putin.
Da cine stie dat fiind faptul ca sunt prieteni de un timp posibil sa se cunoasca mai bine si sa nu aiba surprize prea mari.