| anonim_4396 a întrebat:

De ce daca cineva tipa la mine eu incep sa ma sperii si sa plang? straight face Ce sa fac ca sa nu mai fiu asa de sensibila? As vrea sa fiu mai dura. sigh

8 răspunsuri:
| βέiiiβiiişoor a răspuns:

Şi eu trec prin asta, şi nu îmi place deloc. Mă simt prost şi parcă irosesc degeaba oxigenul. Eu de obicei îmi dau capul pe spate ca să nu îmi curgă lacrimile ori mă întorc într-o parte sau cu spatele.
Asta înseamnă că îţi pasă şi că te simţi afectată de ceea ce faci rău.

Sper că te-am ajutat :*

| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Esti om, ai reactii sentimente, si multe altele.Nu poti cere sa fi ceva ce nu poti
te poti schimba dar asta trebuie sa porneasca de sus de la cap nu doar sa fie o hotarare luata pe moment.
Cu timpul trec si astea dar incearca sa fi putin mai puternica, daca tu nu te poti controla nimeni nu va putea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca iti schimbi nickname-ul te ajut kiss

Răspuns utilizator avertizat
| Sw33tG1rl4ever a răspuns:

Pai eu cand incerc sa fac un lucru care mi se pare greu si nu am cum sa trec peste imi spun asa in gandul meu " Doar incearca! ". Fara un motiv anume sau cu ajutorul cuiva. Pur si simplu imi propun sa reusesc ceva. Si merge. Incearca si tu. happy

| GeaninaStefan a răspuns:

Nu trebuie sa te inchizi in inima asta inseamna sa fi mai dura trebuie sa ai pe cineva foarte apropiat de tine caruia sa ini spui dorintele, necazurile, bucuriile, tristelile...
sper sa te fi ajutat sfatul meu.
ps acel prieten nu trebuie sa te barfeasa adica cand tu ii zici necazul tau dupa ce ati terminat de vb ea sa se duca sa te barfeasca

| Dani97dark a răspuns:

Da esti prea emotiva si iti pasa de ce cred aceia din jurul tau si te afecteaza ce cred ei despre tine... incerarca sa nu iti mai pese asa de mult ce cred cei din jurul tau si incearca si incearca sa te gandesi ca sunt altii mai penibili si cred ca te va ajuta sadbig grin. :*

| Berg_Alexx_1912 a răspuns:

Sincer...n-ai ce face. Asa esti tu si asa vei ramane: sensibila.