| ioanamaria2000 a întrebat:

Cum pot sa nu mai fiu asa sensibila? As vrea sa pot sa imi spun punctul de vedere intr-o cearta fara sa incep sa plang sau sa nu plang din orice chestie, fie si ea minora. Cum as putea sa devin o persoana mai dura si care sa nu se consume atat pentru lucrurile marunte?

2 răspunsuri:
| Cristina788 a răspuns:

Poate că te-a trădat cineva și de asta crezi că toată lumea e la fel
Eu cred că ai câteva țeluri care nu poți să le îndeplinești și de asta nu mai ai incredere in tine

| Vikaa a răspuns:

Asta tine de tine ca persoana,persoanele ce ne apar in viata sunt niste lectii ca sa zic asa,nu iti mai arata sentimentele atat de repede fata de o persoana, nu toate persoanele au intentii bune. Cat despre certuri tine de cat de impulsiva esti, eu spre exemplu imi ies din pepeni usor si ma apuc de injurat si daca nu tace, o si capacesc pe respectiva persoana, dar evita certurile daca esti mai emotiva.