| inuisa a întrebat:

De ce doua persoane care se iubesc nu pot fi impreuna? Doar au facut tot posibilul pentru acest lucru!

Răspuns Câştigător
| CaramelX a răspuns:

Poate ca nu le-a fost scris sa fie niciodata impreuna. se zicea ca destinul ni-l facem cu mana noastra, dar cateodata lucrurile sunt scrise cu mul timp inainte sa se intmple! poate ca este mai bine asa...

5 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Buna intrebare.Doua motive din cele mai des intalnite ar fi:prietenii care baga "strambe" intre ei si implicit lipsa de comunicare. Dragostea nu e de ajuns. Daca pe langa ea nu e respect si incredere atunci nu e vorba despre o relatie de reusitawinking

| Bianca_3626 a răspuns:

Pt ca lumea este rea si face tot posibilul sa desparta.Influenta din partea prietenilor, neincrederea in voi.
Ai vazut viata din telenovele.Aia care se iubesc raman impreuna, dar asta este viata reala si trebuie sa suferim putin.

| ioana996 a răspuns:

Poate doar tu crezi asta... daca ar fi facut tot ce se poate ar fi fost impreuna crede-ma. Dar daca una dintre ele nu si-a dat destul silinta iti dai seama care este rezultatul.

| zhuzhu a răspuns:

Inseamna ca nu au facut indeajuns. o data ce doua persoane se iubesc nu le sta nimic in cale, acum depinde si de imprejurimi dar eu zic ca nu trebuie sa lase pe nimeni sa le stea in calea fericirii lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot posibilul spun ei ca l-au facut si de aia.Eu unul as sugera ca, daca e o dragoste atit de mare, sa treaca amindoi sa incerce imposibilul.