| Damian a întrebat:

De ce este atat de greu sa gasesti in ziua de azi un partener pentru o relatie?

Răspuns Câştigător
| Andrada_5061 a răspuns:

Am stat mult sa ma gandesc la intrebarea asta pentru ca si eu sunt in aceeasi situatie si ma gandeam ca nu mai e cum era odata [eu nu am prins vremurile alea am 14 ani]dar din povestile ascultate imi dau seama ca era un pic mai bine sin punctul de vedere al relatiilor.

Faza e ca acum fetele cauta ceva cat mai neintalnit, ceva sa dea bine pe langa prieteni, bani multi, vor ceva nemaipomenit, vor o viata mai buna decat a VIP`urilor.Deci cred ca de la o simpla idila cred ca pot ajunge MARI.Si fetele acum daca gasesc baiatul perfect care cred ele ca nu au destui bani dar au absolut tot in afara de bani dau cu piciorul la ocazie si aleg banii

Acum si eu ma gandesc ca daca NU ai Bani Nu ai Nici dragoste si da chiiar asa e acum toti cauta Bani, suntem materialisti pentru ca, cautam ceva ce in noi nu gasim si acum ceea ce noi nu avem sunt banii si din cauza lor nu e nici dragoste!

Si baietii cauta Bunaciuni, si la fel acum e ca fetele se sperie ca stiu ca baietii vor sex si... iar sex.Si se intrec bai a mea e mai buna ca a ta, da buai da eu i-am dat`o.Asa gandim si nu se mai poate schimba daca incearca unul sa fie mai bun celalalt profita de bunatatea celuilalt.

Acum nu te da batut dragostea vine nu trebuie sa o cautam dar acum sunt multi disperati si o cauta ei inainte sa vina ea.
Dragostea exista din dragoste ne nastem, nu`ti pierde dragoste, ea nu poate sa dispara e acolo undeva:X:X!

| DanielCristian95 a răspuns (pentru Andrada_5061):

Hey, dacă mai exiști?
Spune-mi si mie cum e viața ta acum in 2024?
Sunt curios dacă ai reușit să treci peste fenomen ca un învingător!

19 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Daca nu ti-ai gasit partenera, nu inseamna ca este greu, ci doar ca n-ai dat de ea, deocamdata. Rabdare, rabdare, rabdare.

| EUSIATIT a răspuns:

Nu vreau sa fiu ipocrita [sunt femeie] dar nu pot tine cu ele]sunt numai pentru interes Daca ai bani.masina etc etc e ok daca nu cauta un alt. fraier si atit. imi pare rau dar asa este. Nu dispera poate vei gasi ce cauti intr o buna zi. bafta

| Nicoleta a răspuns:

Hmm... greu de spus
fiecare isi gaseste partenerul potrivit la timpul potrivit.
Totul e sa ai rabdare.
Toate la timpul lor.hee hee

| SarcasticEnchanter a răspuns:

Pentru ca iubirea a inceput sa fie considerata o prostie, iar azi lumea e plina de destepti care urasc fraierii si prostia. S-ar putea sa mai gasesti asa ceva pe la marginea societatii... :-

| Petronela a răspuns:

Pt ca acum fiecare isi doreste o relatie de o noapte sau cateva zile si nu o relatie stabila.Rar gasesti oameni care doresc o relatie lunga.

| Damian explică:

S-a schimbat lumea asa deodata? inainte parca era mai usor mai multa comunicare dar acum cand ma uit la uni cum se baricadeaza in ei si nu mai da voie la nimeni ma apuca nebunia...

| Damian explică:

Aaa... referitor la faza cu rabdarea am un vecin la 54 de ani si in ziua de azi isi mai cauta, deci degeaba rasare soarele cand mori... e pe bune!

| NoKidding a răspuns:

Pentru ca azi toate fetele cauta baieti "smecheri" si cu cashcaval pe ei. Cum eu nu sunt asa jmekeras si nici asa plin de bani, eu de ceva timp nu am prietena, ma rog.parerea mea.

| `KiddO` a răspuns:

Salut!
@Raym0nd: nu toate fetele cauta baieti "smecheri" acum depinde de fetele pe care le-ai intalnit tu happy.
Sa revenim la subiect : nu este greu! Noi suntem de vina! Nu trebuie sa cautam iubirea perfecta, ci din contra, trebuie sa asteptam! Ea va veni la noi! Poate de multe ori ti s-a intamplat ca o fata sa iti dea papucii cand a vazut ca nu ai vile/masini de lux, asta nu este un motiv de a te da batut! Sigur acolo undeva este fata perfecta pentru tine! happy Asteapta nu o mai cauta!
P. S.: cand te bagi intr-o relatie uita-te de 2 ori la fata respectiva happy poate nu e ceea ce pare happy

| Ancestralsoul a răspuns:

Unul din motive este tehnologia.Am avansat atat de repede, obtinem multe lucruri usor si comod, traim in mileniul vitezei, nu mai avem rabdare sa vedem cum si cine este celalalt. Apoi este si situatia economica, fapt ce indeamna tot mai multe femei sa aleaga alte cai, sa caute tipii lipsiti de scrupule, inculti, tantalai, dar cu masina de "smenar", cu "bradu"de otel si creieru cat nuca(macar t-rex era animal). Barbatii ce sa zic, majoritatea sunt niste obsedati perversi care vor doar sex si atat, nu au idee ce inseamna romantism, respect.Am 30 de ani, anul asta trebuia sa ma casatoresc si acum sunt singur.Chiar ma intrebam odata, oare daca nu ai bani nu ai dreptul la iubire? Cat despre femeile ce alearga dupa genul amintit mai sus apoi regreta, asta e, o merita.Toate femeile vor un barbat educat, serios, romantic cat de cat, pasional, insa majoritatea cand dau de el il arunca la cos.Situatia nu cred ca se va schima prea curand.Cine stie poate tine si de zodie, naiba mai are idee.
Succes in gasirea iubirii.

| Cristary a răspuns:

Poate pentru ca tinerii din ziua de azi, petrec prea mult timp in fata calculatorului, si nu mai stiu ce e aceea comunicare face to face. Poate pentru ca acum tinerii nu se mai gandesc la romantism, la cine romantice, si nunta ca-n povesti, ci deviza lor e "traieste momentul, viata e scurta". Si nu e intocmai asa... Ei vor sa profite de orice moment in parte, si nu acolo unde e sex, nu trebuie' sa existe neaparat dragoste, acolo unde fata e buna, nu trebuie' sa existe neaparat si creier. Sunt atatea cauze. De vina e si tara in care traim, care nu stie sa -i determine pe oameni sa le placa frumosul. Cantece, pictura, biserica, dansurile populare. Cum era odata? Te indragosteai, o luai de sotie, si pa! Traiati fericiti pana la adanci batraneti. Acu' depinde si de pozitia sociala, si de forme, si daca-i buna sau nu, si nu intocmai la suflet. Hhh. Sa fim seriosi! Sunt putini care se gandesc la relatii stabile in ziua de azi!

| anotherchild a răspuns:

In ziua de azi rar gasesti o partenera care sa te placa. nu doar pentru. frumusetea\muschii\smecheria ta. Majoritatea fetelor cauta sa gaseasca baieti in general mai mari cu cel putin 4-5 ani care sa fie destul de influenti in cartierul lor. Un rol ff important il are si frumusetea. Eu unul. nu m-as cupla cu o tipa frumoasa si cu un nivel de inteligenta scazut - m-as cupla cu o tipa cu care sa ma inteleg - bine. acum sa nu fie nici urata Pamantului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca de obicei fetele cred ca baietii sunt numai pe profit pana sa ajunga la partea cu increderea, iar baietii de obicei sunt speriati de cuvantul "relatie"
uite, eu ca fata dupa o relatie de 1 an si jumatate, parca nimeni nu ma place, asta simt, si parca toti baietii ma evita, desi acum stiu cum trebuie sa fie o relatie, si sa tina aceasta relatie. ti'am spus, majoriatea baietilor pe care ii cunosc sunt speriati de o relatie... tu ce parere ai?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e greu. e greu sa o mentii.relatia.acum vad ca se poarta acele relatii comode, fara responsabilitati si obligatii, dar cu sex asigurat, numite combinatii.deci; adapteazate cerintelor vremii.lasa visele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca se poate ...virtuallaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca daca nu ai bani, muschi, nu stiu ce BMW si nu esti mare ''stecher'' in oras e mai greu cu fetele, cu cele materialiste bineinteles.de celelalte nu prea mai gasesti in ziua de azi. oricum si baietii vor sa aiba pe cea mai tare fata vezi doamne! azi nu mai poti vorbi de iubire sa recunoastem.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ca nu avem bani

| alysk84ever14_6997 a răspuns:

Mie imi spui? ma chinui si eu la fel ca tine! toata lumea te insheala sau iti spune ca te iubeste si dupa un timp iti da papucii...nu stiu ce se intampla cu lumea asta. dar nu e de binesadsi sa stii ca nu numa in romania.eu sunt in olanda:d si e la felcryingcryingdin pacate

dar mie asa mi sse pare ca cel/cea care te place si tu nu,,,, cu el/ea ai putea sa te intelegi mult mai bine cred thinking dar daca tu nu iubesti. ce rost mai are?