| taineamea a întrebat:

De ce in ziua de azi e atat de greu sa ai o relatie? De ce a devenit atat de greu sa-ti gasesti un/o partener/a? Am devenit noi mai pretentiosi, mai distanti, mai tematori? Care e parerea voastra vis-a-vis de acest subiect?

4 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Suntem stresati,superficiali, din ce in ce mai rai, mai indiferenti ...si toate astea rod din frumusetea sufletului!

| Cosmiinna a răspuns:

Pai in ziua de azi multa lumea e pe interes, nici eu nu am o parere destul de ok pentru ca daca ajungi sa te implici enorm de mult celalalt incepe sa profite. pe cat avansam in tehnologie pe atat se schimba si gandirea unui om, cauta ceva cat mai sofisticat uitand de ceea ce este mai important : sufletul persoanei de langa el. Cautam perfectul inexistent iar daca cel de langa noi nu ne ofera ceea ce dorim ii dam repede liber... cam asa vad eu chestia asta happy

| Mihai543215 a răspuns:

E greu pe dracu, e greu sa iti gasesti fata "potrivita" si daca o gasesti trebuie sa ai noroc sa fi si u baiatu potrivit pentru ea asta e prea greu ai dreptate, dar sa ai o relatie cu o fata obisnuita. asa ca n-ai ce face e usorlaughing). Si da e greu pentru ca toate sunt distrse de toate prostiile posibile si imposibile, toate se duc in cluburi stau se ling cu toti, beau pana lesina si fac pe grozave. Mintea le e alterata de toate astea, vor sa isi arate sanii si curu ca de sunt ele mai intersante dar sunt foarte proasta. Nu stiu nici eu sigur. Intrebarea astea mi-o pun in fiecare zi cand ma uit la ce retardate sunt prin liceu si peste tot si cand dai de una care zici ca e normala de trezesti k si aia... de asta e bine ca atunci cand dai de o fata normala, cuminte si cu creier sa tie dea ea cu dinti.

| RobyAdy a răspuns:

Pentru ca traim intr-o lume plina de fatarnici, prefacuti si ipocriti! Nu mai exista frumosul sentiment de iubire! Majoritatea are o relatie doar ca sa aiba, nicidecum bazata pe sentimente adevarat! Si normal, ca odata cu trecerea timpului, dupa esecuri si iar esecuri, ajungem sa ne temem si de persoanele care ne vor cu adevarat binele si nu au intentii rele! Cresc si pretentiile odata cu inaintarea in varsta pentru ca, e normal, ne dorim un partener din ce in ce mai bun, care sa nu aiba defectele fostilor!