| taineamea a întrebat:

V-ati intrebat de ce in ziua de azi e atat de greu sa ai o relatie? De ce a devenit atat de greu sa-ti gasesti un/o partener/a? Am devenit noi mai pretentiosi, mai distanti, mai tematori? Care e parerea voastra vis-a-vis de acest subiect?

23 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Ce sa mai raspunzi, aici deja sunt conversatii in doi. Deja ai combinat doua persoane: caramela si geologul.
Unii nu inteleg frate ca site-ul nu-i al lor, le este greu sa se mute pe privat. Da' ii mai pe trend asa, public...

| caramela a răspuns (pentru Flav):

Aloooooooo, nu ne-am cuplat frate, eu sunt cuplata de 23 de ani, faceam conversatie si raspundeam intrebarilor adresate de geologul...asa ti se pare tie? ca ne-am cuplat?phbbbbt atunci nu vrei sa ne fii nas?:d

| geologul a răspuns (pentru Flav):

Frate esti cumva gelos? ti ca ai ramas tu necuplatlaughing

caramela
| caramela a răspuns:

Buna! si buna intrebare, pentru ca toti vor aventura, iar greutatile vietii, te faci sa renunti la intemeierea unei fam... apoi fetele nu vor sa auda de asa ceva, vor bani, lux, masini, si ceva pune-te masa.etc imi pare rau de ce vad in ziua de azi, nu tu respect, nu tu mila pentru aproapele tau, nu mai au chef nici de scoala, acum facultatile sunt platite de mama si tata, nu conteaza ca acel copil nu are inteligenta si capacitatea necesara, sa vada lumea ca e student/a... cu parere de rau dar asta e portretul generatiei tinere.straight facestraight face

| geologul a răspuns (pentru caramela):

Asa este numai ca mai sunt si persoane bune

| caramela a răspuns (pentru geologul):

Cu scuzele de rigoare asa e, dar totusi putin procentaj.straight facestraight face

| geologul a răspuns (pentru caramela):

Da dar procentajul ala sufera cel mai mult, iti spun din experienta.

| caramela a răspuns (pentru geologul):

Se poate, totusi ispita e foarte mare.

| geologul a răspuns (pentru caramela):

Ispita, depinde ce ti doresti de la viata, doar o aventura sau o relatie de lunga durata, eu mi am dorit ceva de lunga durata si am avut parte numai de aventura sa fie ispita?

| caramela a răspuns (pentru geologul):

Poate fi si ispita, curiozitate, nepotrivire de caracter, lipsa compatibilitate, si poate nu era ceia ce voiai tu.thinking

| geologul a răspuns (pentru caramela):

Poate imi lipseste norocul

| caramela a răspuns (pentru geologul):

Nu cred, poate esti un pic sceptic in ceia ce vezi, soarta ne face...

| geologul a răspuns (pentru caramela):

Nu putem sa le avem pe toate, astae raspunsul, tu esti fericita?

| caramela a răspuns (pentru geologul):

Daaaaaaaaaa, pentru ca sunt de 23 de ani alaturi de sotul meulove struck

| geologul a răspuns (pentru caramela):

Multi inainte

| caramela a răspuns (pentru geologul):

Multumesc! sa ai parte de tot ce e mai bunhappy

| geologul a răspuns (pentru caramela):

Multumesc uite ca mai sunt si femeii dragute pe lumea asta happy

| caramela a răspuns (pentru geologul):

Probabil cei trecuti de prima tinerete, si nunumai, depinde si de felul tau de a fi, de ce nu as fi draguta atat timp cat nu sunt jignita?:*

caramela
| caramela a răspuns:

Soarta ne face sa fim sceptici in orice privinta, dar daca nu vom pune stop, nu cred ca vom avea vreun viitor.

| caramela a răspuns (pentru caramela):

Scuze era raspuns pentru geologulblushing

caramela
| caramela a răspuns:

Scz draga, am gresit faceam conversatie cu geologul, iar daca maria sa e suparata, dau un :* trece?blushing

| DenisaAbdn a răspuns:

Mai distanti nu, poate mai precauti, mai ales daca am suferit deceptii. E bine uneori, sa ne acordam noua insine mai mult timp, sa facem eforturi pentru valorificarea calitatilor, sa ajungem sa ne simti bine in propria piele, sa nu aştepţam prinţul pe cal alb ci sa observam omul cu caracter de lângă noi si apoi sa lasam lucrurile sa vina de la sine. Deci tot de la noi pleaca totul.

| geologul a răspuns:

Ce omule esti gelos daca nu ti place nu te baga laughing