| tancos a întrebat:

De ce femeile îi resping pe bărbaţi mai mult decât resping bărbaţii pe femei? Poate mă înşel!thinking

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Probabil se ghideaza dupa vorba aceea, daca o fata spune "nu stiu" inseamna "poate", daca zice "poate" inseamna "Da" si daca zice "Da" aia nu mai e fatalaughing In general fetelor le place sa fie curtate asa ca la carte, sa simta ca cineva le vrea cu orice pret, ca baiatul lupta din rasputeri pentru dragostea ei.Eu ma incadrez aici.Iti spun din experienta mea, pana nu vad un baiat care e in stare sa faca orice pentru mine si sa ma convinga ca merita o relatie cu el, nu ma las o "prada usoara". Si atunci cand baietii cuceresc "imposibilul", cred ca bucuria va fi pe masurahappy! Asa le sfatuiesc pe toate fetele, sa nu se lase usor, sa testeze baietii pana la sange! Sunt baieti care incearca la o fata si daca aceasta il refuza, imediat trec la urmatoarea prada.

9 răspunsuri:
eileen
| eileen a răspuns:

Femeilor le place sa fie cucerite, de aici si instinctul de a respinge pe moment, de a fi mai directe si mai dure.

April
| April a răspuns:

Intr-adevar femeile sunt nevoite sa respinga mai mult fiindca ele nu se conduc dpa dictonul dupa care par a se orienta barbatii, si anume:au datoria sa incerce!

assiris
| assiris a răspuns:

Cred ca te inseli. Nu particulariza caci pe total nu prea este asa.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Depinde de fiecare.nu prea avem de unde sa stim cum e cu respinsu

| andreutz a răspuns:

Eu unul nu cred ca te inseli... femeile isi permit acest "lux" pentru ca stiu ca au de unde sa aleaga mai apoi... e un fel de "aroganta nevinovata" dupa mine...se folosesc de mici "tertipuri" si imediat gaseste pe unul care sa ii cada in plasa... e bine stiut ca o femeie poate cuceri muuuuuult mai usor un barbat decat invers...

| RamonaMn a răspuns:

Pentru ca ele cauta barbatul ideal: cel care le face sa se simta o printesa, caruia ii pasa de ce simte fata sau care o protejeaza etc.Asa ar trebui sa faca toate fetele.

| loredanarotariu a răspuns:

Orice raspuns la aceasta intrebare nu poate fi decat subiectiv din pacate. Ar fi extrem de interesant sa putem face o statistica exacta privind diferite comportamente sociale, dar nu este posibil - pentru ca nu am raspunde sincer cu totii. "De cate ori ai fost respins cand ai placut pe cineva"? si "De cate ori ai respins pe cineva care te placea?". Si aici intervine subiectivismul si relativitatea. Mai bine obisnuieste-te cu gandul ca nu exista o regula in privinta asta si invata sa fii om pentru ca atunci cand vei fi respins sa nu capeti complexe, iar atunci cand respingi sa fii gentleman.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca barbatii se "lasa mai usor" pentru ca oricum nu trebuie sa aiba o relatie serioasa cu persoana respectiva; femeile sunt mai rezervate in privinta asta, de obicei vor o relatie mai serioasa nu doar o noapte happy
Si mai e o chestie : sunt mai multi barbati care se dau la femei decat invers asa ca probabilitatea de respingere normal ca este mai mare happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt ca un barbat nu ia niciodata decizii de unul singur.adica,daca o femeie se da la un barbat acesta nu mai are nici o putere de decizie pentru ca"prietenul lui"ii va lua mintile total! asa sunt barbatii, in schimb noi, femeile nu suntem asa.noi stam, ne gandim la variante, la posibilitati, noi avem nevoie de atentii, de dovezi de dragoste si atunci cand suntem aproape convinse...ne mai vine cate o idee si mai prelungim"agonia"barbatului care ne curteaza.asa suntem noi, mai sucite, mai rationale.noi punem orice lucru si orice cuvant sub semnul intrebarii.cu alte cuvinte, femeile gandesc si apoi actioneaza, barbatii in schimb, actioneaza si apoi gandesc!