| skyrim2 a întrebat:

De ce ma simt pustiu? Simt niște goluri în inima, mi se taie cheful de făcut orice instant, nu îmi vine sa ma mai îngrijesc deloc, nu mai am chef de nimic

17 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Probabil e astenia de primăvară sau monotonia.In curând vei găsi ceva de făcut și îți vei reveni.

| anonimg a răspuns:

Când ai intrat ultima dată într-o biserică?
Mâine e sâmbătă și cam de la orele 9:00 - 10:00 găsești deschisă biserica adventistă de ziua a șaptea. Caută-i programul și adresa din localitatea ta, și o să pleci alt om de acolo.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Ești egoist.
Ridicăte din pat. iesi afară din casă și ajută primul om necăzit pe care il intălnești. Oferă o mănă de ajutor in gradină. Taie-i lemnele.
Vezi o bătrănică neajutorată. nu sta pe gănduri, intreab-o politicos și fdin suflet, Cu ce-aș putea să vă ajut,!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fie e vorba de astenie de primavara, fie te-ai molipsit de depresie happy
Ar trebui sa consulti un psiholog si, in cazul in care e vorba de depresie, sa-ti revizuiesti anumite aspecte ale gandirii ce tin de viata ta!

| AmandinaDragan a răspuns:

Depresie.

| skyrim2 explică (pentru AmandinaDragan):

Fix ce nu voiam sa aud, și pun pariu ca am avut tot timpul asta pana la 25 de ani

| AmandinaDragan a răspuns (pentru skyrim2):

Fii foarte atent cu asa ceva. Daca ajungi la pastile este destul de rau. Incearca sa fii ocupat tot timpul si trece.

| AmandinaDragan a răspuns:

Sansele sa castigi la aparate sunt extrem de mici. Singurul ''joc'' de noroc unde ai sansa de 30% sa castigi este pokerul.
Nu te mai apropia de acele sali. Daca castigau multi era Romania plina de milionari.

| Smmo a răspuns:

Ai facut niscaiva prostii si te mustra cugetul? Te-ai certat cu cineva sau nu esti multumit de cum te intelegi cu o anumita persoana? Esti nemultumit de realizarile de pana acum sau de mediul de la munca/scoala/familial?
Esti slab sau ai trecut printr-o perioada in care nu ai mancat ce simti ca ai nevoie?
Esti obosit sau ai vreo boala?
Ai obiceiul sa iesi din casa, sa te plimbi, sa vorbesti cu oamenii?
Ai vreun hobby?
Ai ajutat pe cineva de curand?

| skyrim2 explică (pentru Smmo):

Da, am făcut prostii am pierdut bani mulți rau la aparate, sunt nemulțumiț de tot, am trecut printr-o o despărțire acum 1 an, nu mănânc, cam tot ce ai zis aici

| anonim_4396 a răspuns (pentru skyrim2):

Tu ești fantaspirit care a primit suspendare pe cont. Ai 23 ani, muncești sau munceai la unicarm. Scursura societății. Dacă si TPU te-a expulzat de pe site, darămite societatea.

| skyrim2 explică (pentru anonim_4396):

Nu vere, ma confunzi

| Smmo a răspuns (pentru skyrim2):

Trece... Lasa jocurile, mananca, plimba-te, fa ceva constructiv un timp. Ajuta pe cineva cand si cu ce poti. Mai schimba o vorba cu vreun amic, psiholog, preot... Eu nu prea cunosc oameni cu adevarat fericiti/multumiti cu ceea ce fac si sunt. Sunt insa multi care se prefac a fi.
Daca nu prea mananci, poti incerca sa te mai echilibrezi cu ceva de genul asta:
https://freseniuskabi-magazin.ro/......-3014.html

| Continchiscontsters a răspuns:

Ai băgat atâția bani la aparte nu-i bine ce ai făcut nu-i bine deloc decât sa fi băgat bani ăia la aparate uite acum aveai ceva pus deoparte și făceai cu ei ceva

| Continchiscontsters a răspuns:

Sa nu ma înțelegi greșit frate nu te judeca bani tău munca ta faci ce vrea inima ta cu ei da mulți fac prostia asta îi văd cu ochi mei trec pe lângă ei cu bicicleta stați cu cozile să pună bani pe nimic va aruncați munca la gunoi și de asta Dumnezeu nu da căci bateți Joc nu apreciați nu spuneți un mulțumesc doar când aveți și ma mergeți bine atunci va aduceți aminte ca aveți și un Dumnezeu și când cadeți va rugați sa va ajute sa va ridicați nu mai băgați bani în rahaturi alea frate nu vezi ce-ți face? Nu vezi frate în ce hal te aduce rahaturile alea? Nu-ți mate joc de munca ta frate nu-ți mai bate joc de sănătatea și viața ta frate nu mai băgat vreodată niciodată în viata ta bani acolo frate

| Celula44 a răspuns:

Probabil ai depresie, du-te la psiholog

| LucyiFer a răspuns:

Tata te așteaptă.winking

Te simți pustiit pentru că așa ești tu. E greu să găsești motivație în orice când așa ești tu.
Ai grijă doar să nu o dai în depresie.
Acum dacă te compari cu maherii ăștia care pun kile de gleturi pe ei, nu ies din casă dacă un fir de păr sau o unghiuță le iese mai zvăpăiată din fundurile scalpului și degetelor, aia e. Tu nu trebuie să te și compari cu ei. Iar dacă o faci, prost faci. Acolo ți-ai dat singur un răspuns.
Ideea este că poate necesarul de a te îngriji, mai tragi de tine ca să mergi și la un work sau o activitate e suficientă și e chiar normal și etic așa.
Ce vezi tu azi cu Zombie care se numesc "veneratorii frumuseții" și ai igienei obsesiv-compulsive, te înșeli bro, acolo e boala lor și cine știe, maybe, tu ești ăla normalul într-o lume anormală.winking

Anyway, tata te așteaptă dacă decizi să te urăști, să-ți urăști viața și să te sinucizi în final.winking Noi de fapt te așteptăm.