| Céline_Céline_1996 a întrebat:

De ce musulmanii sunt oameni nenorociti?
de aproape 8 sni mama traieste cu un turc care ne-a obligat sa ne
imbracam cum sunt alea din religia lor pocita
adica cu fusta lunga, cu bluza lunga si cu Batic pe cap
Normal ar fi trebuit sa ne lase sa umblam asa cum vrem
pana la urma urmei ne-am nascut in Romania si nu in Turcia
ne-a interzis mai multe lucruri cum ar fi : ascultatul muzicii cum ca ar fi nu stiu ce pacat, nu avem voie sa mancam ce ne place
adica tongueORCUL SI TOT CE E FACUT DIN EL
nu avem voie sa traim ca niste oameni normali
Am 19 ani si vreau sa imi traiesc tineretea nu sa invat
Coranul Lor si alte Prostii
nu sunt fericita si nici mama nu e
sfaturi? chiar am nevoie de parerea voastra

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa bage divort de el si daca continua cu amenintari mergeti la politie laughing

| darrio2007 a răspuns:

V-a obligat sa treceti la religia lui? Divortul mamei tale de el este singura solutie.Pe el nu il puteti schimba.

| 愛日本 a răspuns:

Sunt extrem de fanatici religiosi in plus discrimineaza femeile. Ar trebui sa iti acorde libertate, sa te lase sa alegi daca vrei sa nu sa faci parte dintr-o religie. Cu astia nu prea ai ce sa faci, greseala a fost facuta. Daca vrei sa traiesti ca o sclava ia-ti un musulman.

| LoveSleep a răspuns:

Tu și cu maică-ta sunteți "fete mari", puteți face ce vreți, nu sunteți obligate să-i ascultați ordinele.

| Doub a răspuns:

Se desparte de respectivul.

| pufulescu a răspuns:

Esti in Romania si esti majora, deci la 19 ani poti face ce vrei. Muta-te de acasa, gaseste-ti un servici si o gazda... asta nu te poate impiedica sa faci!
Mama ta poate sa divorteze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nu-s oameni nenorociți, astea le sunt tradițiile. de ce nu se desparte de el?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu generaliza, nu toti musulmanii sunt nemernici, daca nu va convine exista divort, in plus daca tu nu esti data de religia lui nu are cum sa te oblige sa faci absolut nimic. Asa este religia islamica... There is no GOD, but Allah!

| neca a răspuns:

Un sfat mai bun decat doub nu pot sa dau, vreau numa sa adaug ca imi pare foarte rau ca trebuie sa suporti tot rahatu ala