| elutzza_5346 a întrebat:

De ce oare viata e asa de nedreapta?

11 răspunsuri:
| kh1ss a răspuns:

Pentru ca daca viata ar fi perfecta... atunci unde ar mai fii suspansul, tristetea... framantarile? ne-am plictisii

| consilierindragoste a răspuns:

Pentru ca o subestimam.merit fundita nu-i asa!

| gabrielutzu a răspuns:

De ce spui ca viata este nedreapta?
ca sa spui asta trebuie sa ai un motiv foarte intemeiat.
Care este motivul pentru care tu afirmi asa ceva, ca o asemenea afirmatie nu o poti face doar de dragul de a o face... daca imi spui motivul pentru care consideri ca viata este nedreapta, o sa pot intelege de ce faci afimatia asta.

| gabrielutzu a răspuns:

Revin: Te-ai imbolvavit de cancer?
Ti-a murit cineva drag din familie?
Ai ramas paralizata? ai orbit? ai ramas fara o mana/picior cumva?
Ai ajuns intr-un scaun cu rotile?
Ai pe cineva apropiat pe patul de spital?

Daca afirmatia ta cum ca viata este nedreapta nu se regaseste intr-una din cele de mai sus sau asemanatoare, ci doar in amanunte ridicole, de doi bani, atunci te invit sa-ti reconsideri afirmatia ca sa nu te faci de ras, aratand ca nu esti dacat o plangacioasa.

| miry a răspuns:

Asa e viata si cu bune si cu rele, nu poate fii numai roza. orice sut in fund e un pas inainte

| J7anine a răspuns:

Ca sa stii sa o apreciezi cand e dreapta happy

| nicoleta_5825 a răspuns:

Probabil spui asta din multe puncte de vedere, dar nu poti spune ca viata e nedreapta, deoarece tot ce se intampla se datoreaza lui Hristos, si neatentiei noastre.

| 61n4 a răspuns:

Fiecare moment din viaia noastra ne ajuta sa ne maturizam...viata ti-o faci cu mna ta ...prefera sa traiesti si sa fii fericita decat sa suferi si in tacere. trebuie doar sa ai vointa necesara.ai grija de tine. am trecut si eu prin multe. ai grija cu timpul sa nu pierzi increderea in oamnei. este cel mai important pe langa increderea in tine insati

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ar fi mereu roz neam plictisi de fericire

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa vezi in orice rau, macar putin de bine. poate va fi inposibil, dar...incearcahappyo viata mai roz!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Habar n-am ce sa-ti raspund... In schimb, pot sa tac multa vreme...
Nu stiu...intreaba un peste, care tocmai s-a prins in carlig. Poate el stie...